Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY’u Makamında Ziyaret Ettik.

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL Genel Sekreterimiz S.Burçin POYRAZ’dan oluşan heyet ile M.E.B. Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY’u Makamında Ziyaret Ettik.

Ziyarette öncelikle olarak Unvan Değişikliği Sınavı Mülakat Süreci ele alınmıştır. Mülakat süreci ile ilgili halihazırda Bakanlığımızca bir açıklama yapılmamasının mülakat sürecini bekleyen adaylar üzerinde belirsizlik ve huzursuzluk yarattığı bu nedenle Mülakat süreci ile ilgili takvimin bir an önce belirlenerek ilan edilmesi gerektiği, adaylar açısından oluşan belirsizliğin ancak bu şekilde ortadan kalkabileceği Genel Müdürümüze iletilmiştir.

Genel Müdürümüzde Çalışma Takvimlerine göre öncelikli olarak Açık Lise Sınav Takviminin önlerinde olduğunu, 03-07 Temmuz arası sistemde bu sınavın yüklü olacağını, Açık Lise Sınavı ile ilgili iş işlemlerin tamamlanmasının hemen ardından Unvan Değişikliği Sınavı Mülakat Sürecinin başlatılacağını, tam tarih ile ilgili belirlemenin yapılmasının ardından, mülakat tarihlerinin ilan edilmesi ve kamuoyuyla paylaşılması kısmını da Personel Genel Müdürlüğü’ne ayrıca ileteceğini ifade etmiştir.

Yine “ÖSYM tarafından düzenlenen, KPSS vb gibi sınavlar ile tatil dönemlerine gelen sınavlarda eğitim çalışanlarına salon başkanı ve salon gözcüsü olarak görev verildiği ancak eğitim öğretim devam ederken yapılan sınavlarda görev verilmediği. Bu uygulamanın eğitim çalışanlarını dışlayan ötekileştiren bir durum olduğu bu görüşmemizde de tekraren Genel Müdürümüze ifade edilmiştir.

Genel Müdürümüz de Eğitim Çalışanlarının da Salon Başkanı ve Gözcüsü olması için çalışma başlatacağı yönündeki sözünün aklında olduğunu, bu konunun merkezi sistem sınav kurulunca belirlenecek usul ve esaslar düzenlenirken görüşülüp karara bağlanacağını ifade etmiştir.

Sayın Genel Müdürümüze, heyetimize göstermiş olduğu yakın ilgi ve nezaketinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Teç-Sen Genel Merkezi

+