DEMİREL “GİYİM YARDIMLARI SINIF AYRIMI OLMAKSIZIN OCAK VE HAZİRAN AYLARINDA TOPLAM 2000 LİRA OLARAK ÖDENMELİDİR.”

DEMİREL “GİYİM YARDIMLARI SINIF AYRIMI OLMAKSIZIN OCAK VE HAZİRAN AYLARINDA TOPLAM 2000 LİRA OLARAK ÖDENMELİDİR.”

 

Kamu Çalışanlarının 14 yıldır bekleyen, görülmeyen, dikkate alınmayın, çözüm üretilmeyen, önemsenmeyen sorunları her geçen gün çığ gibi büyümektedir. Kamu çalışanlarının sorunlarını çözmek için bizzat kamu çalışanları tarafından yetkilendiren kanunen yetkili ve tek renkli sendika ve konfederasyonun burnundan kıl aldırmayan yapısı ve tabandan uzak yaklaşımı ile sorunların çözüme kavuşacağını bırakın, çözüme giden yolda durak dahi olamayacağı kesindir.

 

Kamu çalışanlarının taleplerinden olan “GİYİM YARDIMININ” günümüz koşullarıyla uyuşmadığı, enflasyonun altında ezildiği ve kesintiler ile anlamını yitirdiği açıkça görülmektedir.

 

Giyim yardımı, yazlık ve kışlık olmak üzere görevin niteliğine uygun önlük, takım elbise, ayakkabı, bot, mont, gocuk, yağmurluk, gömlek v.b. kıyafetlerin kamu çalışanlarının ihtiyaçlarına göre işveren tarafından karşılanması zorunludur. Ancak söz konusu giyim yardımı ücretleri günümüz koşullarında ihtiyacı karşılamaktan uzaktır.

 

Bu nedenle; Giyim yardımında köklü bir değişiklik yapılması ve kesinti yapılmaksızın yılda 2 kez olacak şekilde (ocak ve haziran aylarında 1000’er lira) toplam 2000 lira olarak kamu çalışanlarının tümüne sınıf, kadro ayrımı olmaksızın ödenmelidir.

 

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI

+