Engelli üyelerimize İSG farkındalık etkinliği

Sendikamız Engelliler Komisyonumuzun misyonu ve yüklenmiş olduğu sorumluluk gereği olarak Millî Eğitim Bakanlığında GİH, THS,SHS, YHS ve 4B statüsünde görev yapmakta olan engelli eğitim çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak en temel hedefimizdir.

Ülkemizin tamamında, pek çok kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi Millî Eğitim Bakanlığı'nda da her türde engel grubuna mensup çeşitli hizmet sınıflarında Ocak 2021 itibariyle 30 bine yakın engelli kamu çalışanı mevcuttur. Atalete terk edilmiş, önyargılar sebebiyle vasatın altında bir görev ile vazifelendirilmiş, kapasite ve becerileri görmezlikten gelinen pek çok engelli kamu çalışanı mevcuttur. Söz konusu çalışanlara sahip oldukları bilgi, beceri ve kapasite ölçüsünde bir görev tasarımı yapılarak, hak ettikleri muameleyi görmeleri, ülkemizin de taraf olduğu Birleşmiş Milletler Engelli Hakları sözleşmesinin bir gereğidir. Engelli bireylerin istihdam edilmesi kadar, istihdam edilenlerin iş sürecine dahil edilmesi de önem arz etmektedir.

Bu kapsamda TEÇ-SEN Engelliler Komisyonu Başkanlığı olarak 11 Mayıs 2021 Salı günü saat 21:00'de engelli üyelerimize yönelik olarak Google Meet uygulaması üzerinden Engelli Kamu Personeli İş Sağlığı ve Güvenliği Farkındalık Etkinliği düzenlenecektir.

Etkinliğimize katılmak isteyen üyelerimizin aşağıdaki kayıt formunu doldurması gerekmektedir. Kayıt formunu dolduran kişilere e-posta yoluyla en geç etkinlik gününde katılım davetiyesi iletilecektir. Katılım davetiyesi spam (gereksiz) klasörüne de düşebilmektedir. Etkinlik tarihine kadar katılım davetiyesi ulaşmayan katılımcılar tecsen.ekb@gmail.com e-posta adresine bildirimde bulunabilirler. Son kayıt tarihi: 11 Mayıs 2021 Salı, 17:30.

Kayıt formu linki: https://forms.gle/mUpoAVxQu5rJmAfn7

+