Genel Başkanımız Ümit Demirel Ölçme Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Sadri ŞENSOY'la eğitim çalışanlarının sorunlarını görüştü.

Genel Başkanımız Ümit Demirel ve Genel Başkan Yardımcımız Ali GÜLER’den oluşan heyet ile Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Sadri ŞENSOY’u Makamında Ziyaret Ettik.

Görüşmede; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan merkezi sistem sınavlarında ve E-Sınavlarda eğitim çalışanlarının da Salon Başkanı/Gözcüsü olması, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının bundan sonra e-sınav olarak ve her kadro için  2 yılda bir yapılması, unvan değişikliği sınavlarının atama şekli konuları görüşüldü.

Sayın Genel Müdürümüz, sendikamızca talep edilen yazılı sınavlarda salon başkanı ve görevlisi konusunda sona gelindiği ve uygulamanın e-sınavlarda da geçerli olacağını, görevde yükselme sınavları için altyapının tamamlandığını ve bundan sonra görevde yükselme unvan değişikliği sınavlarının uzun süreçte olmayacağı ve her zaman yapılabilir durumda olduklarını, 2-3 Mart tarihlerinde yapılan unvan değişikliği sınavı atamalarının ise branş bazında tercih alacaklarını belirtti.

Sayın Genel Müdürümüze; heyetimize göstermiş olduğu yakın ilgi, destek ve nezaketinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+