DEMİREL “EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIRLIK ÖDENEĞİNİ EĞİTİM ÇALIŞANLARINA VERDİNİZDE ELİNİZİ Mİ TUTTUK? ENGEL Mİ OLDUK?“

DEMİREL “EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIRLIK ÖDENEĞİNİ EĞİTİM ÇALIŞANLARINA VERDİNİZDE ELİNİZİNİ Mİ TUTTUK? ENGEL Mİ OLDUK?“

Milli Eğitim Bakanlığında Genel İdari Hizmetler, Yardımcı Hizmetler, Sağlık Hizmetler, Teknik Hizmetler ve 4B statüsünde görev yapan eğitim çalışanlarının ve sendikamızın taleplerinin başında gelen “Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğinin” eğitim çalışanlarının tümüne verilmesi ile ilgili meclis görüşmelerimiz ve bakanlık görüşmelerimiz sona ermiş olup konuyla ilgili Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Mustafa SAFRAN’ın talimatı ile Kanun Teklifi Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanmaya başlanmıştır.  Bu konu ile ilgili bilgilendirmeyi daha önce kamuoyuna yapmıştık.

Ancak, TEÇ-SEN olarak yaptığımız il/ilçe toplantılarında, eğitim çalışanlarıyla yaptığımız görüşmelerde ve yetkili sendikaca yapılan açıklamalarda “Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğinin” eğitim çalışanlarına verilmesini istediklerini ve talep ettiklerini görmekte ve duymaktayız. Yalandan kim ölmüş!

12 yıldır yetkili sendikasınız… 12 yıldır eğitim hizmetleri alanında hükümet ile görüşme halindesiniz. 12 yıldır KİK, KPDK dahil her yerde siz varsınız. 12 yıldır yetkilisiniz ve 12 yıldır toplu sözleşme masasına oturup sözleşmeleri imzalayan da sizsiziniz.

12 yıldır istediğiniz eğitim öğretim hazırlık ödeneğinin eğitim çalışanlarının tümüne verilmesini sağlamak için en ufak bir ilerleme sağladınız da olmaz diyen mi oldu? Bu hakkın verilmesini sağladınız da kolunuzdan tutan mı oldu? Çözüm için eylem yapıp alanlara indiniz de engelleyen mi oldu? Yoook!

Samimiyseniz, gerçekten sendikacılık yapmaya niyetiniz varsa, eğitim çalışanlarını sadece sayı olarak görmekten utandıysanız, sorunun bir parçası değil de çözümün yanındaysanız, 12 yıldır sizlere yetki veren eğitim çalışanlarına bir borcunuz var diye düşünüyorsanız.

HALEP ORDAYSA ARŞIN İŞTE TOPLU SÖZLEŞME MASASINDADIR. MADEM İSTEKLİSİNİZ BUYRUN TOPLU SÖZLEŞME MASASINA… HADİ ÇÖZÜNDE GÖRELİM!

 

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI

+