MEB UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI SORULARININ VE CEVAP ANAHTARLARININ YAYINLANMAMASINA DAVA AÇTIK!

MEB UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI SORULARININ VE CEVAP ANAHTARLARININ YAYINLANMAMASINA DAVA AÇTIK!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2-3 Mart 2021 tarihinde yapılan Unvan Değişikliği Sınavı yapılmıştır.

Yapılan sınavda Sınav tarihinden sonra sınavın soru-cevapları yayımlanmamış ve sendikamız tarafından soru-cevapların yayımlanması için Milli Eğitim Bakanlığından talep edilmişti.

Kılavuz hükmüne göre Adaylar; yazılı sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde itiraz edebilir denmektedir. Ancak soru-cevaplar yayımlanmadığı için itiraz edilmemiş ve soru iptali gerektiren sorular görülememiştir.

Ayrıca; Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle atanması hakkında yönetmelikte “Sınav sonuç listesi puan üstünlüğüne göre oluşturulur ve ilan edilir.” Denmesine rağmen, sınav sonuç listesi ilan edilmemiştir.

Yönetmelik ve kılavuz gereği soru-cevapların yayımlanması ve sıralamanın ilan edilmesi gerekmekte iken bu işlemleri gerçekleştirmeyen Milli Eğitim Bakanlığının Soru cevapların yayınlanmaması ve puan sıralamasının ilan edilmemesi işlemlerine sendikamız tarafından Ankara 14. İdare Mahkemesinde dava açılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ.

+