Unvan Değişikliği Sınavı Mülakatlarında Her Adaya 100 Puan, En Hakkaniyetli Uygulama Olacaktır.

02-04 Mart 2021 tarihinde yapılan Unvan Değişikliği E-Sınav Sonuçları açıklanmıştır. Bundan sonraki süreçte de ilgi yönetmelik gereği yazılı sınavdan 60 puan ve üzeri alan adaylar için sözlü sınav uygulaması yapılacaktır. Akabinde yazılı ve sözlü sınavda başarılı olanların sınav puanlarının aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle adayların Başarı Puanları belirlenecek, atamalarda bu başarı puanlarına göre yapılacaktır.     

 

Bilindiği üzere Aralık 2018 tarihinde yapılan Görev Yükselme Sınavlarında Bakanlığımızın sözlü sınavın yapılış şekliyle ilgili iradesi, yazılı sınav başarı sıralamasını değiştirmeyecek şekilde tecelli etmiş, yazılı sınav puanı=sözlü sınav puanı uygulaması hayata geçirilmiştir. Bu ilk uygulama kamudaki bir çok kuruma örnek olmuş, görevde yükselme ve unvan değişikliği mülakatlarında benzer uygulamalar birbirini takip etmiştir. Söz konusu uygulamadan ötürü, emeği geçen herkese bu vesileyle bir kez daha teşekkür eder, eğitim çalışanları adına şükranlarımızı sunarız. 

 

Yine en son olarak Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Görevde Yükselme Sınavı Mülakatlarında tüm adaylara yüz puan uygulamasını hayata geçirmiş, ve bu uygulama sınava katılan adaylarca ve kamuoyunca takdirle karşılanmıştır. 

 

Unvan Değişikliği Sınav Sürecinde uygulanacak Mülakat Sürecinin; Pandemi koşulları ve gidişatı da düşünülerek her ilde Komisyonlar kurularak Yazılı Sınav Puanı=Sözlü Sınav Puanı şeklinde gerçekleştirilmesi yerine, Bakan onayı ile yazılı sınavda 60 ve üzeri alan tüm adaylar için Mülakat Puanı= 100 uygulaması yapılarak Başarı Puanlarının belirlenmesinin, hem mülakat sürecinde oluşacak gereksiz bürokrasiyi ve hareketliliği azaltacak, hem de tüm adaylar açısından en hakkaniyetli uygulama olacağı konusundaki sendikamızın resmi talebi Bakanlığımıza iletilmiştir. 

 

Kamuoyuna Saygılarımızla Duyurulur. 

 

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ 


+