DEMİREL : “Nerde %10 ZAM? İdeolojik Siyasi Sendikalar ve Konfederasyonlar Ayrım Gözetmeksizin Hepimizi Kekliyorlar!”

DEMİREL : “Nerde %10 ZAM? İdeolojik Siyasi Sendikalar ve Konfederasyonlar Ayrım Gözetmeksizin Hepimizi Kekliyorlar!”

 

Türkiye sathında kamu çalışanlarının ücret, mali, sosyal ve özlük hak ve menfaatlerini korumak ve kollamak için kurulduğunu iddia eden ve kamu çalışanlarının teveccühü ile yetki alan ve toplu sözleşme masasına otururken, “ETKİLİYİM-YETKİLİYİM” ahkamı kesen bu sendika ve konfederasyonların işi gücü siyaset ve siyasetin gündemini sendika gündemi haline getirmektir.

 

İdeolojik siyasetten aldıkları siyasi gücün arkasına sığınarak koltuk, makam, mevkiinin taksimini yapmak ve bu yolla yönetim kademesini ele geçirip çalışanlar üzerinde vesayet, baskı ve mobbing kurmak ve korku ikliminin meyvelerini toplamak gibi sendika ve konfederasyonla ilgisi olmayan akla zarar tüm işlerin başrol oyuncuları bunlar…

 

Ocak 2021 memur maaş zamlarından sonra bir hışımla ortaya dökülen ve kendilerine dönen ibrenin yönünü değiştirmek için hızlıca “Kamu Çalışanlarına %10 Seyyanen Zam Verilmeli!” diyerek ortaya dökülen bu ideolojik siyasi sendikaların oyunlarının bir parçası olan “GAZ ALMA” pasajını da görerek yaşadık.

 

 Neymiş GAZ ALMA?

-Hızlıca Zam Talebinde Bulunulacak! Ardından Basın Açıklamaları Yapılacak! Sonra 1-2 Bakanla Görüşme Yapıldığı Resimleri Atılacak! Birkaç Açıklama Daha Yapılacak ve KAPANIŞ.

SONUÇ: Kamu Çalışanları için KOCAMAN SIFIR! İdeolojik Siyasi Sendikalar İçin ŞAŞA! BAŞARI!

 

HELAL olsun! 14yıldır içindeyim ve 14 yıldır takipteyim ve hiç sekmeden ve hep aynı oyunu oynayıp, yıllarca kamu çalışanlarının 1.500.000 (birmilyonbeşyüzbin) üzerinde üyeyi kaybetmeden yollarına devam ediyorlar.  AYRIM GÖZETMEKSİZİN HEPİMİZİ ÇOK İYİ KEKLİYORLAR!

 

Kimse sormuyor mesela! Ne Oldu Baba Bizim %10 Seyyanen Zam? Diye… Kimse sormuyor mesela! Madem kararlısın %10 Zam Almaya… Neden eylem Yapmıyoruz? Demiyor… Kimse, 15 Yıldır bize zerre-i miskal bir faydan yok! Hadi sana bye bye ! demiyor.

 

Bugün sormadığımız, sorgulamadığımız ve tepki koymadığımız her an için bin pişman olacağız. Yazın bir kenara bu sözümü… işveren sendikası haline gelmiş ideolojik siyasi sendikalar eliyle bizzat kamu çalışanlarını yok ediliyor!

 

O yüzden diyoruz ki, KORKUTANLAR İLE KORKANLAR ARASINDA SESSİZ BİR İŞBİRLİĞİ VARDIR VE BİZ CESURLARBU İŞBİRLİĞİNİ YIKMAYA VE YOKETMEYE KARARLIYIZ.

 

HODRİ MEYDAN!

 

 

Ümit DEMİREL

TEÇ-SEN GENELBAŞKANI


+