M.E.B. Destek Hizmetleri Genel Müdürü İsmail ÇOLAK’ı Makamında Ziyaret Ettik.

M.E.B. Destek Hizmetleri Genel Müdürü İsmail ÇOLAK’ı Makamında Ziyaret Ettik.

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL, Genel Sekreterimiz S.Burçin POYRAZ ve Genel Başkan Yardımcımız Ali GÜLER’den oluşan heyet ile Bakanlığımız Destek Hizmetleri Genel Müdürü İsmail ÇOLAK’ı Makamında Ziyaret Ettik.

Görüşmede; şoför, mühendis teknisyen, tekniker v.b. kadrolarda görev yapan personellerin seyyar görev tazminatı ödemelerinin, görev gerçekleşmeden bildirimi ve vize edilmesi uygulamasının mağduriyetler yarattığı, özellikle şoför kadrosunda görev yapan personelin seyyar görev bildirimlerinin çalıştıkları gün sayısından az ödendiği, seyyar görev tazminatı ödemelerinin bildirimlerinin seyyar görev belgelerine göre seyyar görevin gerçekleşmesinden sonra yapılması ile bu mağduriyetlerin giderilebileceği konusu gündeme getirilmiştir.

Yine; Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda hizmetli, teknisyen, şoför kadrolarında görev yapan eğitim çalışanlarına yer tahsisi konularında eksiklikler bulunduğu, sıkıntılar yaşandığını, bu nedenle kurumların bu konuya azami özeni göstermesi için uyarılması talebi iletilmiştir.

Ayrıca; giyim yardımı ödemelerinin ve yemek ücretlerinin günümüz şartlarından çok uzak komik rakamlar haline geldiği, söz konusu yardım miktarlarının güncellenmesi ve yemek yardımlarının nakdi olarak verilmesi, 4/B statüsünde görev yapan eğitim çalışanlarına da giyim yardımı yapılması gerektiği ifade edilmiştir.

İhale iş ve işlemlerinde görevli personel ile muhasebe iş ve işlemlerinde görevli personele yaptıkları görev itibariyle risk tazminatı veya başka bir ad altında ücret ödemesi yapılması talebi iletilmiştir.

Sayın Genel Müdürümüze heyetimize ve taleplerimize göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakadan dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, görevinde muvaffakiyetler diliyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

TEÇ-SENGENEL MERKEZİ

 


+