DEMİREL: “İPTAL EDİLEN 06 ARALIK 2020 UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVININ İMHA EDİLEN SORULARI EĞİTİM ÇALIŞANLARIYLA PAYLAŞILMALIDIR!”

DEMİREL: “İPTAL EDİLEN 06 ARALIK 2020 UNVANDEĞİŞİKLİĞİ SINAVININ İMHA EDİLEN SORULARI EĞİTİM ÇALIŞANLARIYLA PAYLAŞILMALIDIR!”


Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan ve eğitimlerini tamamlayan eğitim çalışanlarının kariyer ve liyakat ilkesine uygun görevlerinde yükselmeleri ve unvanlarını değiştirmelerine imkan tanıyan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarının yapılması ile ilgili TEÇ-SEN olarak üstlendiğimiz görevimizi layıkıyla yapıyoruz.

Bilindiği üzere 06 Aralık 2020 tarihinde yapılması planlanan ve pandemi nedeniyle ertelenen Unvan Değişikliği Sınavının e-sınav olarak yapılması hakkındaki TEÇ-SEN projesinin hayata geçmesinden ve 02-04 Mart 2021 tarihlerinde yapılacak olmasından memnunuz ve mutluyuz.

Ancak,06 Aralık 2020 tarihinde yapılması planlanan ve sınav gününe 5 gün kala ertelenen MEB Unvan Değişikliği Sınavı sorularının eğitim çalışanlarıyla paylaşılmasının faydalı olacağına inanıyoruz.

İptal edilen unvan değişikliği sınavının imha edilen soruların yayınlanması, eğitim çalışanlarının soru tiplerini öğrenme, belirsizlikleri giderme ve sınava hazırlanma konusunda bir fikir edinmesini sağlayacak olup, Milli Eğitim Bakanlığının odağının eğitim çalışanlarının üzerinde olduğunu da bizlere gösterecektir.

Bu itibarla 02-03 Mart 2021 tarihinde yapılacak sınav öncesi iptal edilen unvan değişikliği sınavı sorularının eğitim çalışanlarıyla paylaşılmasını talep ediyoruz. Eğitim çalışanlarının bu haklı talebinin yerine gelmesi için bakanlık bürokrasisinin de olumlu karar vermesini eğitim çalışanları adına bekliyoruz.


TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI


+