Sendikamızın Açılışı Büyük Bir Çoşkuyla Yapıldı.BU COŞKUYA YÜREK DAYANMAZ...

(Yeni Yuvamız Hayırlı Olsun)

 

Sendikamızın Genel Merkez Binası Açılışı tüm il teşkilatlarımızın ve üyelerimizin katılımları ile 28/06/2008 tarihinde yapıldı.

16 Haziran 2006 tarihinde Ordu ilinde tohumu atılan Tüm Eğitim Çalışanları Sendikasının yeşeren dalları Tüm Türkiye'ye yayılırken, köklerinin Ankara'nın göbeğine dikilmesi eğitim çalışanları ve üyelerimizce büyük bir mutlulukla karşılanmıştır.  Açılışımıza Milli Eğitim Bakanı Hüseyin ÇELİK, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin YAZICIOĞLU ve bir çok milletvekilleri kutlama mesajları göndererek onurlandırmışlardır.

Sendikamızın Genel Merkez Bina açılışını yapan Genel Başkanımız Ümit DEMİREL "Kuruluş ve kurulumu Ordu ilinde gerçekleşen ve "kesinlikle siyasete hayır" paralosıyla yola çıkan, amaç ve ilkeleri üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak ve kollamak olan Tüm Eğitim çalışanları Sendikasının Genel Merkezinin Ankaraya Taşınması Tüm yurtta sevinçle karşılanmıştır. Eğitim çalışanlarını cahil gören, başını yerden göğe kaldıramaz sanan, baskı ve yıldırma politikalarıyla eğitim çalışanlarını sindirmeye çalışan kitlelerin karşısında Teç-Sen olarak dimdik duracağımızı hatırlatırız.

Eğitim çalışanları aşırı iş yüküyle baş başa bırakıp, açlıkla ödüllendiren zihniyetin biran önce değişmesi için gerekli çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. Yaptığımız araştırmalar neticesinde Türkiye'de kredi ve kredi kartı borcu olan eğitim çalışanlarının oranı %95 olup, haciz pençesine düşen eğitim çalışanlarının oranı ise azımsanmayacak ölçüde olup bu oran %63'dür. Ayrıca bu ücret politikasına devam edildiği takdirde önümüzdeki 1 yıl içinde bu oranın %78'e çıkacağı öngürülmektedir.

            Diğer bakanlıklarda görev yapan kamu çalışanı, milli eğitim bakanlığında görev yapan eğitim çalışanının en az iki katı ücret almaktadır. Bu ücret farklılığının tek dayanığı diğer bakanlıkların ek ücret uygulaması yapmasından kaynaklanmaktadır. Ancak milli eğitim bakanlığı kendi evlatları olarak sadece öğretmenleri görmesi, öğretmenler dışında kalan memurundan hizmetlisine, kalorifercisinden aşçısına, şoföründen bekçisine, teknisyeninden mühendisine üvey evlat olarak görmektedir. Biz bu görüşe katılmıyoruz, katılmayacağız. Kuruluş felsefemiz olan "Bakanlık Evimiz Üvey Evlat Değiliz" sloganıyla çıktığımız bu yolda varolan ücret politakasını ve düşünce sistemini değiştirmeyi amaç ve ilke edindik.

            Sendikamızın genel merkezinin Ankaraya taşınması tüm eğitim çalışanlarına hayırlı uğurlu olmasını diler, emeği geçen tüm kardeşlerime ve açılışımıza iştirak eden basın mensuplarına  şükranlarımı sunarım."  Dedi.

KUTLAMA MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN


+