Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri ŞENSOY’u Makamında Ziyaret Ettik.

Genel Başkanımız Ümit Demirel, Genel Sekreterimiz S.Burçin POYRAZ ve Genel Başkan Yardımcımız Ali GÜLER’den oluşan heyet ile Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri ŞENSOY’u Makamında Ziyaret Ettik.

Görüşmede; öncelikle Covid 19 Pandemisi nedeniyle ertelenen Unvan Değişikliği Sınavının sendikamızın teklifiyle, E-Sınav şeklinde yapılmasını kabul edip bu yönde uygulama başlattıkları için Genel Müdürümüze teşekkürlerimizi ilettik.

Sayın Genel Müdürümüz de sendikamızca talep edilen E-Sınavın, pandemi döneminde kendileri için de en iyi alternatif olduğunu ve 2-3-4 Mart 2021 tarihinde yapılması planlanan unvan değişikliği sınavının ve bundan sonra yapılacak protokol sınavlarının e-sınav şeklinde yapılması için gerekli alt yapının geliştirilmesi konusunda sona yaklaştıklarını ifade etmiştir.

Ayrıca; Sayın Genel müdürümüzle daha önce yaptığımız görüşmelerde de gündeme getirdiğimiz merkezi sistem sınavlarında eğitim çalışanlarında salon başkanı ve gözcüsü olabilmeleri için düzenleme yapılması konusu ve yine e-sınavlarda Eğitim Çalışanlarının teknik personel olarak görev alabildikleri ancak yine bu sınavlarda da salon başkanı ve gözcüsü olamadıkları konusu gündeme getirilmiştir.

Sayın Genel müdürümüz de cevap olarak “eğitim çalışanlarının merkezi sistem sınavlarında ve e-sınavlarda salon başkanı/gözcüsü olabilmesi konusunun artık kendileri için TEÇ-SEN’in talebi olmaktan çıktığını bu konunun Milli Eğitim Bakanlığının bir sorunu olarak gördüklerini ve yapmayı düşündükleri mevzuat değişikliği çalışmalarında çözümün de yine kendileri tarafından yerine getirileceğini ifade etmiştir.

Görüşmede son olarak en son 2015 yılında yapılan Unvan Değişikliği Sınavında sınav zorluk derecesinin Bakanlığımızın yaptığı diğer protokol sınavlarına nazaran daha yüksek olduğu bu nedenle sendikamızın teklifiyle geçmişte çan eğrisi sisteminin devreye alınmak zorunda kalındığı, bu sınavda da benzer bir uygulamaya gerek kalmaması maksadıyla sınav zorluk derecesinin çok yüksek tutulmaması gerektiğinin altı çizilmiştir.

Sayın Genel Müdürümüze; heyetimize göstermiş olduğu yakın ilgi, destek ve nezaketinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz

Kamuoyuna Saygılarımızla Duyurulur.

 TEÇ-SENGENEL MERKEZİ


+