DEMİREL : “ ONLAR SİYASETE, SAYIYA VE RANTA AŞIK! BİZLER “ALLAH RAZI OLSUN!” SÖZÜNE AŞIĞIZ!”

DEMİREL : “ ONLAR SİYASETE, SAYIYA VE RANTA AŞIK! BİZLER “ALLAH RAZI OLSUN!” SÖZÜNE AŞIĞIZ!”

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan GİH-YHS-THS-SHS ve 4B kadrolarında görev yapan eğitim çalışanlarının en küçük sorunlarının çözülmesi için bile bakanlığımızın öğretmen odaklı zihniyetinin eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümüne odaklanması ve kararlı bir irade göstermesi çok büyük enerji, çok büyük mücadele, çok büyük özveri ve çok büyük sabır gerekir.

TEÇ-SEN olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar tüm enerjimizi, tüm mücadelemizi, tüm hırsımızı ve gece gündüz demeden tüm mesaimizi eğitim çalışanlarının sorunlarını tek tek çözmek üzerine harcadık ve kazana kazana yolumuza devam ediyoruz.  Eğitim çalışanlarının konu olduğu her yerde TEÇ-SEN damgası ve başarısı vardır.

En son TEÇ-SEN olarak eğitimlerini tamamlayan eğitim çalışanlarının kariyer imkanı için Unvan Değişikliği Sınavının yapılması için verdiğimiz mücadele ve kazanım eğitim çalışanlarının bilgisi dahilinde ve gözü önünde gerçekleşmiştir. Nisan2020 ayında yapılacak unvan değişikliği sınavı, pandemi nedeniyle ertelendi. 

Daha sonra 17 Ekim 2020 tarihinde yapılması planlanan unvan değişikliği sınav ücreti600 lira olması nedeniyle merkezi sistem sınavı olan açık lise sınavıyla birleştirilerek ve sınav ücretinin 100 liraya çekilmesiyle 06 Aralık 2020tarihinde yapılacaktı. 

Sınava 5 gün kala pandemi tedbirleri nedeniyle tekrar ertelenen unvan değişikliği sınavının devam eden pandemi şartlarında nasıl yapılması gerektiği konusunda TEÇ-SEN olarak EYLÜL 2020 tarihinde projelendirdiğimiz ve yapılabilir olduğunu ispatladığımız E-SINAV sürecini bir milat kazanmış olduk. Unvan Değişikliği sınavına katılacak olan binlerce eğitim çalışanlarının derdine derman olmanın mutluğu ile “ALLAH RAZI OLSUN!” sözüyle yaşadığımız aşkın tarifi yoktur.

Bu başarıların tek sebebi vardır. Bizler TEÇ-SEN’liler olarak asla gündemimizi değiştirmedik… asla siyasete bulanmadık… asla hak ve adalet yolculuğumuzdan vazgeçmedik… asla pes etmedik! Kazandığımız her zafer sonrası eğitim çalışanlarının “ALLAH RAZI OLSUN” sözüne âşık olduk. Öyle böyle değil her “ALLAHRAZI OLSUN!” sözünden sonra daha hırsla, daha inatla ve daha özgüvenle çalıştık. Mutluluğu ve huzuru “ALLAH RAZI OLSUN!” sözünde bulduk ve biz böyle mutluyuz.

Birde eğitim çalışanlarını üye yapan, siyasetin arka bahçesi haline gelmiş ve eğitim çalışanlarının hiçbir sorununu görmeyen ve hatta eğitim çalışanlarının sorunlarının ne olduğunu bilmeyen sendikaların her zamanki gibi TEÇ-SEN başarılarını sahiplenme çabalarını gülerek takip ettik ve ediyoruz.  Hele hele   bu siyasi ideolojik sendikaların unvan değişikliği sınavına katkıları sıfır olmasına rağmen “DÜN YAZDIK, BUGÜN KABUL EDİLDİ!” diyebilme gafletine dahi düşmüştür.

Meselenin özü şudur. ONLAR İSE SİYASETE, SAYIYA VE RANTA AŞIKLAR… BİZ EĞİTİM ÇALIŞANLARININ “ALLAH RAZI OLSUN!” SÖZÜNE AŞIĞIZ…

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI

 


+