DEMİREL : “HER ŞEY PLANA GÖRE GİTTİĞİNDE KİMSE PANİKLEMİYOR! PLAN MEMUR MAAŞLARINI ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE DÜŞÜRMEKTİR!”

DEMİREL : “HER ŞEY PLANA GÖRE GİTTİĞİNDE KİMSE PANİKLEMİYOR! PLAN, MEMUR MAAŞLARINI ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE DÜŞÜRMEKTİR!”

 

Tam 14 yıldır söylüyoruz. Kamu çalışanlarının ücret, mali , sosyal, özlük ve ekonomik sorunları mevcut siyasi sendikalar ve konfederasyonlar eliyle çözümlenemez, çözümlenmedi, çözümlenmeyecektir.  Çünkü siyasi sendika ve konfederasyonların çalışma şekli, siyasi bir partinin bayraktarlığını yapmak ve siyasi parti önderinin belirlediği gündemi gütmek ve siyasi parti programına uygun hareket etmektir. Çünkü varlığını o siyasi partinin varlığıyla eşdeğer gören siyasi sendikaların yaşamını devam ettirmesi için siyasete ihtiyacı vardır.

 

İKTİDAR SENDİKASININ AVANTASI TORPİL VE KOLTUK DAĞITMAKTIR.

 

İktidar sendikası olmanın avantaları nelerdir? Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında müdür koltuklarına iktidar sendikasının üye ve yöneticilerinin atanması ve tüm kurumların iktidar sendikasına çalışan ve üye yapan yönetim kademelerinin oluşturulmasıyla yetki alan sendika ve konfederasyon olarak kazan kazan ilişkisiyle devam eder. Tamam iktidar sendikasının kazandığı koltuklar, makamlara getirdiği müdürler, torpiller, muhalif olanlara sürgünler karşılığında iktidar da toplu sözleşme masasında iktidar sendikasının hükümet tekliflerini kabul etmesini ister.

 

PLAN YETKİLİ SENDİKA ELİYLE YÜRÜTÜLÜYOR!

 

İktidarın ve iktidar sendikasının kamu çalışanlarının ücretleri konusunda ortaya koyduğu performansa bakınca plan açık seçik ortaya çıkmaktadır. Evet plan çok basittir.  Kamu çalışanlarının maaşlarını asgari ücret seviyesine çekmektir. Bu plan yıllardır yetkili sendika eliyle al gülüm ver gülüm devam etmektedir. Her şey plana göre gittiğinde ise kimse paniklemiyor.  Bu plan ancak kamu çalışanlarının durumun farkına varmasıyla bozulabilir.

 

İKTİDAR-İKTİDAR SENDİKASI– İKTİDAR SENDİKASINA ÜYE OLAN KAMU ÇALIŞANLARI PLANIN PARÇASIDIR.

 

Kamu çalışanları siyasi sendikaların zararını iyi düşünmelidir. Kamu çalışanları “Bürom değişmesin!” diye, “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın!” diyerek yıllarını heba etti. Dilerse ve isterse bundan sonraki yıllarını da heba edebilir. Çünkü plan çok basit ve iktidar sendikası, iktidar ve iktidar sendikasına üye olan kamu çalışanlarının birlikteliği ile işlemektedir. Bu 3’lünün herhangi biri sistemden çıktığında bu plan işlememektedir. Planı bozmak için kamu çalışanlarının siyasi olmayan sendikalara yönelmesi gerekir.

 

MEMUR MAAŞLARININ ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE ÇEKİLMESİ İÇİN KALAN SÜRE 4 YILDIR.

 

Planın tamamlanması için kalan süre ise 4 yıldır. Bu süre sonunda asgari ücret ile memur maaşları denkleştirilecektir. Bu planı görmeyenler kör değildir, planın bir parçasıdır. Bu planı bozmak ve biçilen gömleği yırtmak için, ülkemizin geleceğinin tesisi için, bir başlangıç için, bizde varız demek için siyasi sendikalardan istifa etmek yapılacak en erdemli duruş olacaktır.

 

“DERS, SEN ÖĞRENENE KADAR DEVAM EDER.”


+