DEMİREL: “KAMU ÇALIŞANLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN LAFTAN ÖTE, LAKIRTIDAN ÖTE İCRAAT LAZIM İCRAAT! BİZ HER İCRAATA VARIZ. EYLEMSE EYLEM, GREVSE GREV!”

DEMİREL: “KAMU ÇALIŞANLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN LAFTAN ÖTE, LAKIRTIDAN ÖTE İCRAAT LAZIM İCRAAT! BİZHER İCRAATA VARIZ. EYLEMSE EYLEM, GREVSE GREV!”

2018 yılında 4-C statüsünde geçici personel iken 4B statüsüne alınarak sözleşmeli personel hakkına kavuşan kamu çalışanlarının ek ödeme, yer değiştirme, kariyer yapma ve zorunlu emeklilik sorunları çözüme muhtaçtır. Sorunların çözüm yolu bellidir. 4B’li kamu çalışanlarının tümü yasal düzenleme yapılarak 4A kadrosuna geçirilmelidir.

Gördüğümüz kadarıyla da 4B’likamu çalışanlarının (4A) kadroya geçirilmesi ile ilgili tüm sendikalar mutabıktır. Sendika ve konfederasyonların içinde 4B’li kamu çalışanlarının kadroya geçmemesini talep eden bir tane sendika yoktur. Tüm sendikalar aynı konuda aynı fikirdeyse bu sorunun çözümü çok hızlı olmalıdır değil mi?

Tüm sendikaların talep ettiği 4B’likamu çalışanlarının kadroya geçirilmesi için sözden öte, lakırtıdan öte herhangi bir icraat yoktur. 1 milyonun üzerinde üyesi olan ve kamu çalışanlarının teveccühüne vakıf olmuş kanunen yetkili sendika ve konfederasyon ile Türkiye’nin en büyük ikinci sendikası ve konfederasyonu ideolojik kavgayı ve kibri bırakıp kamu çalışanlarının gerçek gündemlerine dönmedikleri için sorunlar çözümlenmiyor. Bu durum bir saptama, değerlendirme falan değildir. Gerçek budur.

Bunların kavgaları da, dalaşları da, birbirlerine laf sokmaları da, lakırtıları da, gürültüleri bitmez. Kamu çalışanları da bu kavganın bir tarafı, yandaşı, holiganı olduğu sürece de bu rantın sonu gelmez. Tüm bunların ayak oyunları, uyutma politikası ve rant kapısı olduğuna kamu çalışanları ikna olur ve bir tepki gösterirse işte o zaman işler değişir.

Bayram ikramiyesi, 3600 ek gösterge, EYT, Hazırlık Ödeneğinin Eğitim Çalışanları da ödenmesi, 4B’liye Kadro, Enflasyon üzerinde zam, YHS’nin 1 defaya mahsus memur kadrosuna geçirilmesi, yüksek gelir vergisi sorunu, Engelli personellerin engellerine ve eğitim durumlarına göre istihdamı, görev tanımları, sözlü sınavın iptali, fazla mesai ücretleri,ek ödeme-özel hizmet tazminatları v.b. birçok sorun sırayla ve hızlı bir şekilde çözülür. Çünkü gücün öz kaynağı kamu çalışanlarıdır. Kamu çalışanları sorunlarını çözmek istiyorsa ayağa kalkmalı ve kendine gelmelidir.

 

Yıllardır söylüyoruz. Sorun sendikalarda değildir. Sendikaları gerçek gündemine dönmesi için tepki koymayan kamu çalışanlarındadır. Müdür atamaktan öteye geçmeyen sendika ve konfederasyonlara onlarca yıl yetki verdiğimiz için iki yakamız bir araya gelmiyor ve böyle devam ederse de gelmeyecektir.

 

Kamu çalışanlarının gerçek gücü eylem gücüdür. Eğer 4B’li kamu çalışanlarının 4A Kadrosuna geçmesi ve Kamu çalışanlarının gerçek sorunlarının çözümü için samimiyseniz, dürüstseniz, kararlıysanız…Biz TEÇ-SEN olarak ve eminim Eğitim Sendikaları Platformu olarak, paydaş olduğumuz diğer sendikalarla birlikte eylemse eylem, alanlara inmekse alanlara inmek, grevse grev, açlık grevi de dahil tüm gücümüzle destek vereceğimizi şartsız şurtsuz alenen ilan ediyoruz.

HADİ ! YETKİLİYİM DEMEK KOLAY, BEN BÜYÜĞÜM DEMEK KOLAY… 

GEREĞİNİ YAPIN GÖRELİM!

BİZ VARIZ! YA SİZ?

 


+