Genel Başkanımız, Milli Eğitim Bakanımıza Unvan Değişikliği Sınavının E-Sınav Yapılması İçin Mektup Gönderdi.!

Sayın Prof. Dr. Ziya SELÇUK

Milli Eğitim Bakanı

 

            Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan ve eğitimlerini tamamlayanlar eğitim çalışanları için 12 yılda 1defa yapılmış olan Unvan Değişikliği sınavı 06 Aralık 2020 tarihinde yapılacak iken belirsiz bir tarihe ertelenmiştir. 2011 yılında yapılacak olan unvan değişikliği sınavı bir ertelenmiş ve tam 4 yıl sonra yapılabilmiştir. Geçmiş tecrübelerimiz bizi ve eğitim çalışanlarını unvan değişikliği sınavı konusunda tedirgin etmektedir.

 

            Yıllarca kariyer bekleyen eğitim çalışanları için TEÇ-SEN- Tüm Eğitim Çalışanları Olarak hazırladığımız klasik sınav yerine “Hızlı Çözüm Planı” aşağıdadır.

 

1- İlan edilmeyen alanların belirlenip başvuruların alınması (Makine Teknisyenliği, Muhasebe, Gıda, Diyetisyenlik, Endüstri Mühendisliği, sosyal çalışmacı hemşire, psikolog v.b.)

2- Unvan değişikliği sınavının 81 İl’de e-sınav merkezlerinde yapılması,

3- Unvan Değişikliği Sınavı 6 oturumda yapılması, (Sınav salonları yeterli olmadığı durumda oturum sayısının artırılması)

4- 1. Oturum Teknisyenlik, 2. Oturum Teknikerlik, 3. Oturum Programcı, 4. Oturum Mimarlık, 5. Oturum Mühendislik, 6.Oturum Avukat, Grafiker ve istatistikçi kadroları için ayrı zaman dilimlerinde yapılması,

6- Sınavda ihtiyaç duyulan “Hesap Makinesi” kullanımına izin verilmesi,

7- Sınav sonuçlarının aynı gün içinde açıklanması veya itiraz süresinin bitiminde açıklanması,

 

Teklifimiz bu haliyle unvan değişikliği sınavını 81 il’de ve en hızlı bir şekilde yapılması ve sonuçların ve atamaların çok uzun süreler beklenmeden etkin bir şekilde tamamlanması amacıyla hazırlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı gerek alt yapısıyla, gerekse teknolojik gelişimiyle unvan değişikliği sınavını tüm alanlar için 1 günde yapabilme ve sonuçları 1 günde açıklayabilme kapasitesine sahiptir.

 

Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.


             ÜMİT DEMİREL 

GENEL BAŞKAN

 

+