Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri ŞENSOY’u Makamında Ziyaret Ettik.

Genel Başkanımız Ümit Demirel, Genel Sekreterimiz S.Burçin POYRAZ'dan oluşan heyet ile Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri ŞENSOY’u Makamında Ziyaret Ettik.

Görüşmede; Covid 19 Pandemisiyle mücadele tedbirleri kapsamında ertelenen Unvan Değişikliği Sınavı konusu ele alındı.

Sayın Genel Müdürümüz, 06 Aralık 2020 tarihinde yapılacak Unvan Değişikliği Sınav sürecinin Açık Lise Sınavları ile birlikte yapılmasının planlandığı ancak ülke genelinde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının tüm sınavların iptalini zorunlu kıldığını ifade etti.

Hafta sonu iptal edilen Adalet Bakanlığı’nın sınavının ivedilikle hafta içi yapılabilmesinin gerekçesinin ise söz konusu sınavın az sayıda aday için olduğu, sınav merkezinin de tek yer olmasından kaynaklandığını, sınav uygulama içeriğinin unvan değişikliği sınavıyla aynı olmadığını ifade etti.

Ancak kendisinin bu sınavı bir an önce yapma arzusunu taşıdığını, bunun içinde pandemi sürecini izlediğini, sendikamızca talep edilen E-Sınav da dahil olmak üzere alternatifleri değerlendirdiklerini, teknoloji alt yapısının buna imkan vermesi halinde E-sınav’nda gündemlerinde olduğunu ifade etti.

Yine; ertelenen sınavın tüm hazırlıklarının geri dönüşüme gönderildiği, sınav güvenliği amacıyla sürecin yeniden başlatılacağı, bundan sonraki sürecin planlamasını da Personel Genel Müdürlüğü ile birlikte yeniden başlatılacağını ifade etmiştir.

Genel Müdürümüz net bir şekilde eğitim çalışanlarının müsterih olmasını, imkan ve şartlar dahilinde sınavın bir an önce yapılması için ellerinden gelen tüm gayreti ortaya koyacaklarını heyetimize ifade etmiştir.

Görüşmede Sayın Genel Müdürümüzün Yaklaşık iki aydır Covid 19 hastalığı ve sonrasındaki olumsuz ektileriyle amansız mücadelesine de tanıklık ettik. Bu zor şart ve durumda dahi bizleri ağırlayan Genel Müdürümüzün en yakın zamanda eski sağlığına kavuşmasını en kalbi duygularımızla temenni ederiz.

Kamuoyuna saygılarımızla Duyurulur.


+