DEMİREL: “Unvan Değişikliği Sınavının Ertelenmesi, İlan Edilmeyen Birçok Alan ve İlan Edilen Alanların Güncellenmesi İçin Fırsat Olarak Görülmelidir.!”

DEMİREL: “Unvan Değişikliği Sınavının Ertelenmesi, İlan Edilmeyen Birçok Alan ve İlan Edilen Alanların Güncellenmesi İçin Fırsat Olarak Görülmelidir.!”

 

Cumhurbaşkanlığımızca 30 Kasım2020 tarihinde açıklanan “KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ” kapsamında; hafta içi21:00-05:00 arası, hafta sonu Cuma 21:00-Pazartesi 05:00 arasında uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı getirilmiş olup Milli Eğitim Bakanlığınca 05 Aralık2020 tarihinde yapılacak olan Açık Lise sınavı ile 06 Aralık 2020 tarihinde Unvan Değişikliği sınavının ertelendiği hakkındaki bakanlık açıklaması yapılmıştır.

 

En son 2015 yılında yapılan unvan değişikliği sınavının, sınava 5 gün kala iptal edilmesi eğitim çalışanları nezdinde üzüntüyle karşılanmış olsa da söz konusu tedbirlerin amacının toplum sağlığı olduğunun bilincindeyiz.

 

Unvan değişikliği sınavının ilan, başvuru ve kontenjanlarında oluşan eksiklikleri daha önce milli eğitim bakanlığı ile paylaşmıştık. Unvan değişikliği sınavının ertelenmesinin ve 06Aralık 2020 tarihinde yapılmayacak olmasını da “Her Şerde Vardır Bir Hayır” diyerek yine yeniden eksikliklerin giderilmesi için bakanlık çalışmalarına başlıyoruz.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, 06 Aralık2020 tarihinde yapılması planlanan ve Covid-19 tedbirleri kapsamında ertelenen unvan değişikliği sınavının ilan edilmeyen kadroların sınava dahil edilmesi ve ilan edilen kadroların az olması sebebiyle güncellenmesi için bir fırsat olarak görmelidir.

 

Ümit DEMİREL

Genel Başkan


+