Covid-19 Pozitif ve Temaslı Olanların Maaşlarından Kesinti Yapılmaması İçin Cumhurbaşkanlığına Resmi Başvurumuzu Yaptık!

COVİD-19 KORONA VİRÜS SALGINI NEDENİYLE TEST SONUÇLARI POZİTİF OLAN VE TEMASLI OLARAK KARANTİNAYA ALINAN KAMU ÇALIŞANLARININ İDARİ İZİNLİ SAYILMALARI İÇİN TALEPTE BULUNDUK!


T.C CUMHURBAŞKANLIĞINA

            Dünya genelinde salgın haline gelen COVİD-19 -Korona virüsün etkileri ülkemiz genelinde devam etmektedir. Covid-19 salgını nedeniyle Cumhurbaşkanlığımız koordinesinde Bilim Kurulunun tavsiye kararlarıyla birlikte ülkemiz genelinde tedbirler alınmak ve Cumhurbaşkanlığımızca açıklanmaktadır.

            Ülkemizdecovid-19 tanısı konan veya temaslı olan kamu çalışanlarının karantinaya girmesi ve bu süre içinde evlerinde kalmaları gerekmektedir. Karantinaya alınan kamu çalışanlarının işe gitmedikleri süreler için bazı illerde idari izinli sayıldıkları ve bazı illerde ise raporlu olarak gösterildikleri görülmektedir. İdari izinli gösterilen covid-19 pozitif ve temaslı olanların maaşlarından kesinti yapılmazken, raporlu olarak gösteriler ile ilgili maaş kesintisi yapıldığı hakkında sendikamıza şikayetler gelmekte olup konu ile ilgili tereddüt oluşmaktadır.

            Bu nedenle; Cumhurbaşkanlığımızca uygulama birliği sağlanması için covid-19pozitif veya temaslı olup karantinada olan kamu çalışanlarının idari izinli sayılmaları hususunda;

            Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.


 Ümit DEMİREL

              Genel Başkan 

                  İMZA

 

 


+