Unvan Değişikliği Sınavında Okutman Yardımı Alacak Engelli Personeller İçin İlave Süre İstedik!

Unvan Değişikliği Sınavında Okutman Yardımı Alacak Engelli Personeller İçin İlave Süre İstedik!


         Bakanlığımızca, Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan eğitim çalışanları için 06 Aralık 2020 tarihinde Unvan Değişikliği Sınavı yapılacaktır

Söz konusu sınava girecek ve sınavda, engeli gerekçesiyle okutman yardımı alacak birçok engelli personel bulunmaktadır. Sınavı okutman yardımı ile gerçekleşen adayların sorulara verebilecekleri cevap süreleri ister istemez uzamaktadır.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen merkezi sınavlarda ve 2018 yılında bakanlığımızca yapılan “Memurluk ve Şeflik” Sınavlarında okutman yardımı ile sınava katılanlara (soru okuma ve işaretleme süresinin uzaması nedeniyle) açıklanan sınav süresine ilave süre verilmiştir. okutman ihtiyacı duyan engelli personellerimiz için süre uzatımı düzenlemesi yerinde ve isabetli uygulama olduğu da bir gerçektir.

Bu nedenle; 06 Aralık 2020 tarihinde yapılacak Unvan Değişikliği Sınavlarına katılacak ve sınavda okutman yardımı alacak engelli personele sınav süresine ilave süre verilmesinin yerinde bir uygulama olacağı da aşikardır.


          Sendikamızca;06 Aralık 2020 tarihinde yapılacak Unvan Değişikliği  Sınavlarına katılacak ve sınavda okutman yardımı alacak engelli personele sınav süresine ilave süre verilmesi için Milli Eğitim Bakanlığına Resmi Başvuru Yapılmıştır.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+