06 ARALIK TARİHİNDE YAPILACAK UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVINA COVİD POZİTİF VE TEMASLI OLANLARIN DURUMU NE OLACAK ?

06 ARALIK TARİHİNDE YAPILACAK UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVINACOVİD POZİTİF VE TEMASLI OLANLARIN DURUMU NE OLACAK ?

Milli Eğitim Bakanlığı Personeli Unvan Değişikliği Sınavı 06 Aralık 2020 tarihi Saat 10:00’da yapılacaktır. MEB Merkezi Sistem Sınavı olan Açık Lise Sınavının iş ve işlemleriyle birlikte yürütülme kararı alınan Unvan Değişikliği Sınavının Cumhurbaşkanlığımızca açıklanan Covid-19 Tedbirleri kapsamında şimdilik iptali veya ertelenmesi söz konusu olmayıp sınav açıklanan tarihte yapılacaktır. Ayrıca unvan değişikliği sınavının ve açık lise sınavının yapılması ile ilgili kapalı devre soru basımı başlamıştır.

 

Sendikamıza gelen yoğun sorulardan biri olan covid 19 pozitif vakaların ve temaslı olup karantinada bulunan eğitim çalışanlarının unvan değişikliği sınavına katılmaları için yapmaları gereken iş ve işlemlerin neler olduğu sorulmaktadır.

 

Öncelikle;

1-      Unvan Değişikliği Sınavında HES kodu sorgulaması yapılacağından covid pozitif ve temaslı olanların sınav salonları yedek salonlar olarak değiştirilmesi gerekmektedir. (daha önceki sınav uygulamaları bu şekildedir.)

2-      Ancak söz konusu unvan değişikliği sınav kılavuzunun 7.2. maddesinde; “Fotoğraflı sınav giriş belgesinde adayın kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav bölgesi (il), bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Aday, fotoğraflı sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde (ilinde), binada, salonda ve sırada sınava girecektir. Ancak, olağanüstü durumlarda (doğal afet,yangın, karantina vb.) Bölge Sınav Yürütme Komisyonunun teklifi ÖDSGM’nin uygun görüşü alınmak suretiyle sınav yeri değiştirilebilecektir. Bu hususların dışında sınav yeri değişiklik talepleri değerlendirmeye alınmayacaktır.” İbaresi yer aldığından karantina uygulaması yapılan eğitim çalışanlarının durumlarına bölge sınav merkezine bildirmeleri gerekmektedir.

 

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ


+