DEMİREL: "Şube Genel Kurullarımız Hayırlı Olsun!"

DEMİREL: “Şube Genel Kurullarımız Hayırlı Olsun!”

 

“Kader Gayrete Aşıktır!” sözünün bende etkisi yüksektir. En olmadık zamanda, en olumsuz durumda, en çıkmaz içinde umudumu, hırsımı, inadımı tazeler yola devam ederim. Hayatımda yenilgiye asla yer olmadı ve adına hep tecrübe dedik, deneyim dedik, yeni bir şey daha öğrendik dedik ve asla yılmadık, düşmedik.  Başarılarımızın sarhoşluğuna hiç kapılmadık. Gündemimizin ana hatlarından hiç sapmadık. Yolumuz başlangıçta ne ise hep eğitim çalışanı oldu ve sanırım biz eğitim çalışanının bir “Allah (c.c) razı olsun!” sözüne aşık, divane sendikacılarız. Aslında bilinenin aksine biz sendikacı değiliz. Biz hizmet aşkıyla yanan, başarmak uğrana koşturan, duyguları çok fazla yoğun yaşayan, terleyen, mücadeleden kaçmayan, emek eden hizmet erleriyiz ve biz böyle çok mutluyuz.

 

Şimdi büyük kongremize hazırlanıyoruz ve çok heyecanlıyız. 24 Ekim 2020 tarihinde Şubelerimizin genel kurulları ve26-27 Aralık 2020 tarihinde ise Genel Merkez genel kurullarımızı yapacağız. Kongrelerimiz bizim tazelenme, yenilenme, hedefleri belirleme, birbirimize sarılma, dertlerimizi ve sevinçlerimizi paylaşma yeridir. Çünkü biz çok büyük bir aileyiz. Bu ailenin her bir bireyi çok değerli ve kıymetlidir. Biz samimiyiz, biz gerçeğiz, biz elif gibiyiz, biz doğalız, biz iki yüzlü değiliz, biz Acıları, dertleri, duyguları, değerleri, mücadelesi ortak olan kocaman bir aileyiz. Birileri gibi ideolojik siyaset kafasında birlikte değiliz.  

 

“İsyan ve itibar” sloganıyla ve “Bir Hayalimiz Var!” diyerek yola çıktığımız ilk günden bugüne kadar verdiğimiz mücadele örneği ile eğitim çalışanlarının kaybolan itibarını geri getirdik. Kariyer yapmaları için verdiğimiz mücadeleler ile eğitim çalışanlarının mesleklerinde çakılı kalmamalarını ve görevlerinde ilerlemelerini sağladık. Görünmez kahramanlar olarak nitelendirilen eğitim çalışanlarının görünür olmasını sağladık. Uzun ve meşakkatli bir yolun sonunda üvey evlat olmadığımızı, milli eğitim bakanlığının bizim de evimiz olduğunu, bu evin içinde bizim de haklarımız olduğunu iyi anlattık ve zihniyetlerin değişimini sağladık.

 

Şimdi hedeflerimizi genişletiyoruz. Geleceği değiştirebileceğimize olan inancımız ile yeni umutlar yeşerterek, yepyeni projelerle birlikte genel kurullarımızı yapacağız. İnanıyorum ki kader gayrete aşıktır. İnanıyorum ki hak ve adalet yolculuğuna çıkanlar için, hak ve adaleti arayanlar için, koşanlar, yorulanlar, terleyenler için her zaman umut vardır ve başarı arayanların ve koşanların olacaktır.

 

Bu itibarla; 24 Ekim 2020tarihinde yapılacak olan Şube Genel Kurullarımızın hayırlara vesile olmasını diler, seçilecek olan şube başkanlarıma ve yönetim kurulu üyelerimize yeni görevlerinde başarılar dilerken, bayrağı teslim edecek tüm başkanlarıma ve yönetim kurulu üyelerimize verdikleri hizmetlerden dolayı sonsuz teşekkür ederim.

 

Ümit DEMİREL

Genel Başkan   


+