TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ ANKARA'YA TAŞINDI.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ ANKARA'YA TAŞINDI.

Değerli Eğitim Çalışanları, Çok Kıymetli Üyelerimiz;

16 Haziran 2006 tarihinde bir dönemin sonu olan yeni bir dönemin başlangıcı olan tarihi bir viraj alınarak eğitim ve bilim hizmetleri iş kolunda görev yapan memurundan hizmetlisine, şoföründen kalorifercisine, aşçısından bekçisine, şefinden mimarına, teknisyeninden teknikerine ve mühendisine tüm eğitim çalışanlarının "BENDEN VARIM! VAROLUŞ MÜCADELESİ" tüm yıldırmalara ve karalamalara rağmen başarıyla başlatılmıştır.

Sendikamızın kurulduğu ilk günlerde başlayan karalama ve iftira kampanyaları Teç-Sen projesinin doğru, akılcı ve hesaplanarak götürülmesi gerçeğini ortaya koymuştur. Çünkü diken üstünde duran kadrolarımızın kendi arkadaşlarına güven duygusunun yitirilmesi durumunda başını göğe kaldıramaz hale gelebileceğinin (devamı için tıklayın)

GENEL MERKEZİMİZİN YENİ ADRESİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA YÜRÜME 5 DAKİKA UZAKLIKTADIR.

Meşrutiyet Mahallesi Olgunlar Caddesi No:11/10 Çankaya/ ANKARA

  TEÇ-SEN

TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI

GENEL BAŞKANLIĞI

EĞİTİM ÇALIŞANLARINA VE ÜYELERİMİZE DUYURUDUR.

Değerli Eğitim Çalışanları, Çok Kıymetli Üyelerimiz;

16 Haziran 2006 tarihinde bir dönemin sonu olan yeni bir dönemin başlangıcı olan tarihi bir viraj alınarak eğitim ve bilim hizmetleri iş kolunda görev yapan memurundan hizmetlisine, şoföründen kalorifercisine, aşçısından bekçisine, şefinden mimarına, teknisyeninden teknikerine ve mühendisine tüm eğitim çalışanlarının "BENDEN VARIM! VAROLUŞ MÜCADELESİ" tüm yıldırmalara ve karalamalara rağmen başarıyla başlatılmıştır.

Sendikamızın kurulduğu ilk günlerde başlayan karalama ve iftira kampanyaları Teç-Sen projesinin doğru, akılcı ve hesaplanarak götürülmesi gerçeğini ortaya koymuştur. Çünkü diken üstünde duran kadrolarımızın kendi arkadaşlarına güven duygusunun yitirilmesi durumunda başını göğe kaldıramaz hale gelebileceğinin farkındaydık. O günlerde şahsımın ve yönetim kurulu üyelerimiz hakkında solcu dendi, sağcı dendi, muhafazakar dendi, bir sendikanın yan kolu dendi, hatta iftiraların boyutları büyütülerek şahsım hakkında PKK'lı dendi, işçi partisinin bilmem ne komitesinin üyesi dendi v.s. ne siyasetçi olduk, nede iftiracı... hep savunmada kaldık. İl il dolaşarak ne olduğumuzu ne içen yola çıktığımızı anlatmaktan bıkmadık. Bu namuslu bir görevdi, bu namusumuz olan bir görevdi. Ne başlangıçta ortaya koyduğumuz gündem maddelerinden sapma yaptık, ne de tali gündem maddeleri ortaya koymaya çalışanların oyunlarına geldik. Bazen üzüldük, bazen kırıldık, bazen ağladık, bazende hınçlandık...

08-09 Aralık 2007 tarihinde Sendikamızın genel merkezinin ANKARA'ya taşınması için sendikamızın en üst organı olan "Genel Merkez Genel Kurulu" toplantısını yaptık. Sendikamızı Ankara ilinde en iyi temsil edecek profesyonel yöneticilerin seçimini de genel kurulumuzda gerçekleştirdik. Korkulan rüyalar gerçekleşiyormuş gibi can hıraç bir şekilde şahsıma, yöneticilerimize ve sendikamıza saldırılar, karalamalar ve iftiralar hiç olmadığı kadar sert ve acımasızca sürdürüldü. Kimileri adına eleştiri dedi. Kimilerinin hesabı başkaydı. Kimi arkadaşlarımızda gerçekten bu iftiralara ve karalamalara inandı. Sonuçta başlangıçta yapılan iftira ve karalamalara nasıl göğüs gerdiysek, aynı şiddette karşı savunmalarımızı yaparak, bu iftara ve karalamalara da göğüs gerdik.

Hiçbir suretle sanal bir sendika olmadık, yönetim kurulu üyelerimizle, il başkanlarımızla hep sahalardaydık. Sorunların gündeme getirilmesinde ve çözüme kavuşturulmasında mutlak birlik içinde mücadele ettik. Sanalda kalmamızı isteyenler oldu. Sanal sendikacılığı seven arkadaşlarımız oldu ama biz gerçeklerle ilgilendik. Gerçeklere doğru yol alıyoruz...

Zaman birlik olmak, dir olmak zamanıdır... küskün olan arkadaşlarımızın olduğunun farkındayım. İnsan oğlu olarak mutlak doğruyuz hiçbir zaman diyemeyiz. Ama yanlışı yapmadan da doğruyu bulamayacağımız da kesindir. Unutmayınki ! Teç-Sen birilerinin tapulu malı değildir. Teç-Sen Eğitim Çalışanlarının çıkış, varoluş ve hak mücadelesi adresidir. Hiçbir zaman "BEN" kurdum, "BEN"yaptım gibi cümle ve kelimeleri kabul etmedik, etmeyeceğiz. Evet Teç-Sen Kurulmuştur. Teç-Sen büyümüştür. Ama kurulumunu da, büyümesini de "BİZ"yaptık. Tüm Eğitim Çalışanları kardeşlerimizin tümünün birlikteliyle yaptık...

Şimdi Teç-Sen Genel Kurulunun yönetim kurulumuza verdiği görevi yerine getiriyoruz. Dün bizlere eli süpürgeliler diyerek aşağılamaya çalışanlar bugün bakıyoruz "BEY" diyor. Bizim beyliğimizden şüphemizde yoktu bilirsiniz ama birilerinin adamlığını öğrenmiş olduk. Hedef ve ilkelerimiz, ortaya koyduğumuz felsefemiz ve kadrolarımıza inancımız hiçbir zaman kaybolmadı. Sizlerden aldığımız güç ve azimle sendikamızın "VAROLUŞ MÜCADELESİNİ" sona erdiriyor, daha etkin ve verimli olacağına inandığımız "KAZANIM MÜCADELESİNİ"  Genel Merkezimizi Ankaraya Taşıyarak başlatıyoruz.

Başlıklarımız bellidir..

Ek-ders Ücretleri

 • Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği
 • Fazla Mesai Ücretleri
 • Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği
 • Görev Tanımı
 • Görevde Yükselme Sınavları
 • "Amirin Verdiği Diğer Görevler" Hükmünün Kaldırılması,
 • Eşit İşe Eşit Ücret
 • Grevli ve Sözleşmeli Sendikalar Kanunu
 • Özürlü Eğitim Çalışanlarının Özlük Haklarının Düzenlenmesi
 • Kurum İçinde tam adalet
 • DPY kontenjan hakkı
 • Lokal sorular...

Teç-Sen Ailesine Güvenen ve Desteklerini Esirgemeyen Tüm Eğitim Çalışanlarına Hayırlı Olsun...

Ümit DEMİREL

Genel Başkan

+