M.E.B Personel Genel Müdürü Ömer İNAN'ı Makamında Ziyaret Ettik.

Sendikamız, Genel Başkanı Ümit DEMİREL, Genel Sekreteri S.Burçin POYRAZ ve Genel Başkan Yardımcımız Ali GÜLER’den oluşan heyetle Personel Genel Müdürümüz Ömer İNAN’ı makamında ziyaret ettik.

Görüşmede Unvan Değişikliği Sınav süreciyle ilgili son durum ele alındı; Genel Müdürümüz 17 Ekim’de yapılması düşünülen sınavın maliyetinin çok yüksek olduğunu, maliyetin düşürülmesi için Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri ile birlikte çözüm arayışında olduklarını bu nedenle sürecin sarktığını ama önümüzdeki hafta içerisinde Protokol’ün imzalanacağını ve sınav tarihinin kamuoyuyla paylaşılacağını ifade etti.

Ayrıca, Unvan Değişikliği Sınav sürecinin tamamlanmasının ardından hazırlığına başlanacak Görevde Yükselme Sınavının (Şef/Memur) unvanlarının yanı sıra Saymanlık kadrosu için de yapılması talebimizi ilettik. Genel Müdürümüzde, Sınav için yeteri kadar boş kadro olması durumunda bu talebimizi yerine getirebileceklerini ifade etti.

Yine Eğitim Öğretime Hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına ödenmesi konusunda son gelişmeler masaya yatırıldı. Sayın genel müdür özetle;kanun değişikliği teklifinin fayda maliyet hesabının yapılması için Strateji Geliştirme Başkanlığı’nda olduğunu sürecin devam etiğini ifade etti.

Ayrıca; il dışı/ il içi yer değiştirmelerde yaşanan sorunları ve çözüm önerilerimizi kendisine ilettik. Özetle, Yer değiştirmelerimizin aynı öğretmen arkadaşlarımız gibi yapılması (tercih sisteminin iki aşamalı olması tercihte bulunan personelin okulununda tercih yapılabilir olması) ve özellikle il içi yer değiştirmeler için uygulama birliğinin sağlanması için Bakanlıkça çalışma yapılması gerektiğini ifade ettik.

Yine pandemi sürecinde esnek çalışma konusunda il il farklı yaklaşımlar olduğunu İl Milli Eğitim Müdürleri’nin esnek çalışma konusunda bir de sözlü bir şekilde uyarılması istenmiştir.

Ayrıca, Geçici Görevlendirmelerin zaman zaman ödül veya ceza aracı gibi kullanıldığı bu durumun önüne geçmek için usul ve esaslar belirlenmesi ve illere gönderilmesi istenmiştir.

Bu vesiyeyle Sayın Genel Müdürümüze yeni görevinde bir keze daha başarılar diler, eğitim çalışanlarından yana olan tavrı ve duruşu için ayrıca teşekkür ederiz.

Kamuoyuna Saygılarımızla Duyurulur.

TEÇ-SEN GENELMERKEZİ


+