TEÇ-SEN'DEN BİR İLK DAHA "MÜDÜR OLMAK İSTİYORUM" TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ.

  MÜDÜR OLMAK İSTİYORUM !

Kırşehir Teç-Sen İl Başkanlığının bünyesinde üyemiz ve eğitim çalışanı SAİT SARGIN tarafından yazılan "MÜDÜR OLMAK İSTİYORUM" adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.

Kırşehir Teç-Sen İl Başkanlığınca düzenlenen Tiyatro gösterisine Genel Başkanımız Ümit DEMİREL, Genel Sekreterimiz S.Burçin POYRAZ, Genel Teşkilatlandırma Başkanımız Niyazi DAĞCI başta olmak üzere, Kırşehir Belediye Başkanı, İlçe Belediye Başkanları ve Siyasi parti il başkanlarıda katılarak destek verdi.

Kırşehir Teç-Sen İl Başkanımız Atalay YAĞCI'nın açılış konuşmasının ardından Genel Başkanımız Ümit DEMİREL kısa bir değerlendirme yaparak; "Eğitim çalışanları yeri geldiğinde Tiyatro yazarı, şair, romancı olabilir. Yeterki imkanlar verilsin. Ne yazıkki Teç-Sen kurulmadan önce ikinci sınıf insan olarak görünen eğitim çalışanları artık gücünü ve başarısını ortaya koymaktadır. Bir ilk olan tiyatro gösterisimizi başarı yolunda nişan abidesi olarak görmekteyiz." Dedi. Eğitim çalışanlarının yazdığı ve oynadığı "MÜDÜR OLMAK İSTİYORUM!" tiyatro oyunun beğeniyle izlendikten sonra emekli olan eğitim çalışanlarına plaketleri verildi.

Eğitim Çalışanı olan SAİT SARGIN'ın yazdığı "MÜDÜR OLMAK İSTİYORUM" adlı tiyatro oyunun konusu ; Bir okulda hizmetli olarak çalışan eğitim çalışanının verilen vaadler ve umutlarla Müdür olma hayalini, bu hayal çevresinde gelişen seçim atmosferini ve hayal kırıklıklarını anlatan iki perdeli oyundur.

Oyunda ayrıca seçim döneminde yapılan umut tacirliği ve seçimi kazanmak isteyen adayların birbirlerine attıkları iftiralar ve itamlarından boyutları geniş olarak anlatılmıştır.

Ayrıca oyun başlamadan önce Güneydoğuda eli kanlı PKK terör örgütleriyle girdiği savaşta şehit olan bir Türk Askerinin şehit olma anı, silah arkadaşının kucağında şehitlik mertebesine yükselmesi ve Türk Bayrağına, Türk milletine ve topraklarımıza verdiğimiz  değeri anlatan kısa bir piyeste sahneye konulmuş olup, duygulu anların yaşanmıştır.

"MÜDÜR OLMAK İSTİYORUM" adlı tiyatro oyununu yazan ve yöneten başta SAİT SARGIN kardeşimiz olmak üzere, tiyatro oyununun sahneye konmasında büyük emekleri olan değerli il başkanımız ve yönetim kurulu üyelerine, oyunu büyük bir performansla sergiyen oyuncu arkadaşlarımıza ve katılımlarıyla destek veren tüm misafirlerimize ve kırşehir belediye başkanımıza teşekkür ve şükranlarımızı sunar, emekli olan kırşehir eğitim çalışanlarına da emekliliklerinin tadını mutlu ve mesut geçirmelerini temenni ederiz.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+