DEMİREL: "MEB'in EN BÜYÜK İŞKENCESİ BELİRSİZLİKTİR!"

"MEB'in EN BÜYÜK İŞKENCESİ BELİRSİZLİKTİR!"

 

Bizler, Milli Eğitim Bakanlığında GİH-YHS-THS-SHS-4B kadrolarında görev yapan ve birileri kabul etmese de Milli Eğitim Bakanlığının ÖZ EVLATLARIYIZ. Yıllardır bizlere Üvey evlat muamelesi yapan bakanlık kadrolarına isyan etmemizin sebebi bizim kimlik sorunumuz olduğundan değil, birilerinin kendi kimliğini üstün görmesinden kaynaklıdır. Eğitim çalışanları eskisi gibi ilkokul mezunu değildir. Artık içimizde lisans tamamlayan, yüksek lisans yapan ve doktora yapabilen kendini aşmış, hayatın hakikatlerini anlama yolculuğuna çıkmış, zeka fışkıran binlerce eğitim çalışanı vardır.

 

Milli Eğitim Bakanlığının eğitim çalışanlarına giydirmeye çalıştığı gömlek eğitim çalışanlarına dar gelmektedir ve eğitim çalışanlarının istek ve talepleri karşısında direnen vesayet altındaki bürokrasi ile vesayet keyfini sürmeye çalışan siyasi erk odaklarının anlaması gereken konu şudur.  “Bu mızrak bu çuvala sığmıyor!” Anlasanız da anlamasanız da maalesef durum bu!

 

 Teç-Sen olarak bakanlık bürokrasisiyle yaptığımız her görüşmenin esaslarından bir tanesi de “KARİYER ve LİYAKAT”tır.  Eğitim çalışanlarının görevde yükselmeleri ve unvanlarını değiştirmeleri ve en önemlisi bakanlık bürokrasisinde ve yönetimlerinde yer alması Milli Eğitim Bakanlığının faydasına olacaktır.  Hantal bir bürokrasi, hantal bir yapı, hantal sistemin içinde sorunların görünür hale gelmesi sağlayıp çözüm üretmenin zorluğunun yanında bakanlığın çözümsel etkisizliği veya isteksizliği ve bunun yanında iletişim sorunu ile uğraşmaktan ve öteki olmaktan bıktık!

 

Ne kadar zor olabilir! “Unvan değişikliği sınavını nisan 2020 ayında yapmayı planlıyoruz!” diyerek bakanlık resmi web sayfasından bir açıklama yapmak…

 

veya ne kadar zor olabilir! “Unvan Değişikliği Sınavını Pandemi Nedeniyle Erteliyoruz ve 2020 yılı içinde unvan değişikliği sınavını yapmayı istiyoruz.!” demek…

 

veya ne kadar zor olabilir! “Unvan Değişikliği Sınavı için protokol yaptık 17 Ekim 2020 tarihinde (pandemi kısıtlaması olmazsa) yapacağız.!” Demek…

 

Tamam şimdiye kadar yapmadınız ve bir iletişim sorununuz var anlıyoruz lakin şimdi bir açıklama yapın! Protokol imzaladığınız ve 17 Ekim 2020 tarihinde yapılması planlanın Unvan Değişikliği Sınavı 17 Ekim 2020 tarihinde yapılacak mı? Yapılmayacak mı? veya Unvan Değişikliği Sınavı Ne zaman yapmayı planlıyorsunuz… Bi zahmet açıklayın Lütfen!

 

Çünkü yıllardır eğitim çalışanları olarak Milli Eğitim Bakanlığından gördüğümüz üvey evlat olmanın dışında en büyük eziyet ve işkence belirsizliktir. Bu belirsizlik eğitim çalışanları olan bizleri aşırı yoruyor.

 

Milli Eğitim Bakanlığı olarak bir kere olsun eğitim çalışanları için hiç yapmadığınız bir şey yapın. Unvan Değişikliği Sınav Tarihi, Görevde Yükselme Sınav Tarihi, Saymanlık, Şube Müdürlüğü,Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı ve Tesis Müdürlüğü Sınav Tarihlerini Belirleyin ve  tarihleri açıklayın. Bu kararın arkasında durarak E- Sınav ile eğitim çalışanlarının kariyer yapmasına imkan tanıyın lütfen!

 

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI


+