Kahramanmaraş Şubesi - Anneler Günü Etkinliği

Kahramanmaraş Şubemiz Anneler Günü dolayısıyla Bayan üyelerimiz ile kahvaltıda buluştu.

Kahramanmaraş Şubemiz tarafında yapılan açıklama:

Teç-Sen Kahramanmaraş Şubesi olarak tüm annelerimizin anneler gününü kutluyoruz.

Toplum yapımız ve aile yaşantılarımız sürekli karşılıklı etkileşim ve değişim içindedirler, her birinin yansıması diğerinde kendini gösterir. Toplumsal yaşantımızın düzeni ve gelişimi için toplumda yer alan tüm kurumsal yapıların ve yetişkin bireylerin payına düşen sorumluluklar vardır.

İçinde bulunduğumuz şu günlerde  hepimizi yakından ilgilendiren konuların başında, ülke gündeminde de  yoğun olarak tartışılan,  çocuklarımızın eğitimleri ile ilgili düzenlemeler gelmektedir.


Çalışan anneler olarak, her annenin bebeğinin ilk yıllarında onunla daha yakından ilgilenebilmesini sağlayacak yönde esnek çalışma, doğum izni imkanlarının artırılmasını, bu düzenlemelerde kamu ve özel sektör ayrımı yapılmaksızın çalışan kadın ekseninde ortaklaştırılarak  eşit hakların getirilmesini talep etmekteyiz. En önemli husus olarak da  çalışan annelerin bu yasal kazanımlarını kullanırken işyerlerinde herhangi bir hak kısıtlanması ile karşılaşmaması için koruyucu önlemlerin alınması ve yasal denetleme/ yaptırımların getirilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Gündemimizi meşgul eden en hayati konulardan biri de kuşkusuz ki kadınlara ve çocuklara yönelik giderek artan şiddet olaylarıdır. Toplumsal bir yara halini alan şiddetin azaltılması için TBMM başta olmak üzere tüm ilgili kurumların ivedilikle çalışarak yasal düzenlemeler ile koruyucu ve denetleyici mekanizmaların işletilmesini ve her gün büyük bir üzüntüyle izlediğimiz bu acı olayların durdurulmasını ivedilikle  talep ediyoruz. Yaşanan her şiddet olayı biliyoruz ki ülkemizde yaşayan herkesi derinden yaralıyor ve umutsuzluğa sevk ediyor, gelecekle ilgili güzel ve umutlu hayallerimizi bir anda gözlerimizden siliyor. Bu yaraların kapanması için kurumlar görevlerini yapmaya başladıklarında herkes emin olsun ki bu konudaki en büyük destekçi yine biz anneler olacağız. Yetiştirdiğimiz çocuklarımızın şiddet görmemesi ve ileride şiddet uygulayan bireyler olmaması için anneler olarak üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya, her türlü sorumluluğun altına girmeye hazırız.

Daha güzel günlere ulaşmamızın teminatı olan Tüm Annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun.

Saygılarımızla.”
Facebook'ta Paylaş
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım