KAHRAMANMARAŞ ŞUBEMİZDEN BABALAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Kahramanmaraş Tüm Eğitim ÇalışanlarıSendikası (TEÇ-SEN) üyeleri, her yıl Haziran ayının üçüncü haftasının Pazargünü kutlanan ’Babalar Günü’ için Ramazan ayından dolayı ikinci haftasında biraraya geldi.

Onikişubatilçesinde bir restoranda düzenlenen etkinliğe, İl Millî Eğitim Müdürü MehmetEmin AKKURT, TEÇ-SEN Kahramanmaraş İl Başkanı Canan NACAR, İl YönetimKurulu Üyeleri;  Abdurrahim KÖLEOĞLU, Duran CEREN, Tayfur AKDAĞ, OsmanÇAPAR, Mehmet TÜRK, Yemliha PALA sendika üyeleri ve eğitim çalışanları katıldı.Etkinlikte konuşan Başkan Canan NACAR, böylesi bir anlamlı günde bir aradaolmaktan çok mutlu olduklarını ve herkesin Babalar Günü’nü kutladığı bir gündeBaşkan Canan NACAR, ” Akşamları yolunu gözlediğimiz, zil çalar çalmaz koşupkapıda karşıladığımız babalarımızın bizlerin hayatında çok önemli bir yerivardır. Her zaman onların desteğine ihtiyaç duyar, yaşımız ne kadar büyük deolsa onun yakınımızda olması bize ayrı bir güven verir. Babalarımız hepimizinçocukluğunda dünyanın en güçlü, en bilgili insanı olmuştur bizler için. Nezaman bir şeyleri yaparken sıkıntıya düşsek ilk ondan yardım istemişizdir.Okula başlamadan önce annemizle beraber ilk öğretmenimiz olmuştur.

Hayata bizi hazırlayan, kol kanat gerenyıkılmaz birer dağ gibi durmuşlardır yanı başımızda. Annelerimizi mutsuzkengördüğümüzde ne kadar çok üzülsek bile babalarımızın mutsuzluğu bizim için çokdaha ağır gelmiştir. Çünkü onlara mutsuzluğu, çaresizliği yakıştıramayız. Hepdimdik ve mağrur görmeye alışmışızdır onları. Çaresizlik ve eli bağlı olmaksanki babalar için değildir. Her zaman gururlu ve sapasağlam görmek isteriz.Maddi olarak sıkıntılı olsa bile asla yiğitliğinden taviz vermemelidir. Ozanındediği gibi bir dikili ağacı olmasa bile onuruyla yaşayan bir çınar olmalıdırbabalar.

Türk toplumu için baba ayrı bir önem taşır.Devlet için “ Devlet Baba”; fedakar, yardımsever, herkesin derdine koşaninsanlar için “Baba Adam “ deriz. Bizim toplumumuzda aile küçük bir devletbabalar ise o devletin reisidir. Her zaman aileyi ayakta tutan aile içidengeleri sağlayan en üst mercii olarak görülmüştür.

Çoğu zaman kaybetmeden kıymet bilemeyiz.Babalarımızın da kıymetini yeteri kadar bilemeyenlerimiz vardır büyükihtimalle. Ancak şöyle bir onların olmadığını düşünecek olursak eminim hepimizne kadar değerli olduklarını anlayacağızdır. Hiçbir şey yapmasalar bile onlarınen baş köşede oturup gözlerimize bakması dünyanın yükünü omuzlamamızda bize enbüyük yardımcı olacaktır.” diye konuştu.

Üyelerimizin yoğun katılımıylagerçekleştirilen bu özel günde bir araya gelen ve gelemeyen Tüm EğitimÇalışanlarının Babalar Günü’nü Kutlarım.

Teç-Sen

Kahramanmaraş Şubesi

Yönetim Kurulu
Facebook'ta Paylaş
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım