İstanbul Sultanbeyli'de Görev Yapan Üyelerimiz Yemekte Buluştu.

Tüm Eğitim ÇalışanlarıSendikası (TEÇ SEN) SULTANBEYLİ üyeleri yemekte buluştu.

Doktorun Sofrasırestaurantta yemekte buluşan TEÇ-SEN SULTANBEYLİ İlçe Milli Eğitim ve Okullardaçalışan üyeler birlik mesajı verdi. İl Sosyal İşler Başkanı Ali AYYILDIZ’ınyaptığı açıklamada, yaptıkları çalışmalar neticesinde üye sayılarının her geçengün arttığını bildirdi.

Hiçbir siyasi partininyanında olmadıklarını vurgulayan yetkililer, "Bizler eğitimin isimsizneferleriyiz. İlçemizdeki eğitim kurumlarındaki çalışmalarımızla eğitimçalışanlarını sendikamıza davet ediyoruz. Çok şükür ki bu davetlerimizearkadaşlarımız olumlu cevap verip üye oluyorlar. Son dönemde sendikamıza eğitimçalışanlarının yoğun ilgisi bizleri mutlu ediyor. Bu da sorumluğumuzu bir katdaha artırıyor. Öğretmen sendikalarının aksine biz, şef, tesis müdürü, sayman,memur, hizmetli, şoför, aşçı, ,bekçi, kaloriferci, teknisyen, tekniker, mimar,mühendis, uzman, araştırmacı, kadrolu usta öğretici, şube müdürü,hemşire,bilgisayar işletmeni, v.h.k.i., 4/C kapsamında çalışanlar ve diğer tümkamu görevlilerinin çalıştığı Eğitim, Öğretim ve Bilim hizmetleri hizmetkolunda çalışan personelin, evrensel sendikacılık ilkeleri çerçevesinde, ortakekonomik, sosyal, kültürel ve mesleki hak ve çıkarlarının korunması vegeliştirilmesi düsturuyla tüm eğitim çalışanlarına eşit ve farklı maksatlaraalet etmeden siyasetten uzak sendikacılık yapıyoruz.

Başta ilçemizde görevyapan eğitim çalışanlarının devamında İlimiz eğitim çalışanlarının sorunlarınasamimiyetle yöneliyoruz. Yaptığımız toplantıda İlçemizde Eğitim çalışanlarınınsorunlarını tespit ettik. Yerelde ekonomik ve çalışma şartlarının düzeltilmesiadına İl Başkanlığı ve Genel Merkezin alması gereken tedbirler ilekatılımcıların tavsiye niteliğindeki taleplerinin geliştirilmesi adına yenipolitikalar belirledik.

Biz Eğitim ÇalışanlarıMilli Eğitim Bakanlığında 64.000 kişilik bir kitleyiz, 700.000 öğretmenkitlesinin bulunduğu Bakanlığımızda yerelde ve genelde, Özlük ve Malihaklarımıza ilişkin problemlerimiz görmemezlikten gelinmektedir.

İşte bu sebeptenİlçemiz Sultanbeyli de istişarelerin tekrarla devam edeceği, yönetime eğitimçalışanlarının da katılacağı, Eğitim çalışanları ile ilgili kararlarda olmasıgerektiği gibi Eğitim çalışanlarının da görüş ve önerilerinin samimiyetledikkate alınacağı bir yapıyı ilçemizde daim hale getireceğiz. dedi
Facebook'ta Paylaş
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım