Sivas Teç-Sen 8.Yıl Kuruluş Etkinliği.!

Yetki Peşinde Değil, Etki PeşindeSendikacılık

Başarılarla Dolu 8 Yıl

 

TEÇ-SEN Kuruluşunun 8. Yıldönümünde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Öğretmenevi’ndedüzenlenen programda bir konuşma yapan TEÇ-SEN Genel Başkan Yardımcısı BirolDuman, geride kalan 8 yıllık sürecin başarılarla dolu olduğunu vurgularken, bubaşarının kendini bilen, kendine değer veren dik durmasını bilen,  yürekli eğitim çalışanlarının başarısıolduğunu kaydetti.

 

TümEğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) kuruluşunun 8. Yıl dönümünde basınmensuplarıyla kahvaltı da bir araya geldi. Dün Öğretmen Evi’nde düzenlenen programaGenel Başkan Yardımcısı Birol Duman, İl Başkanı Turan Ertümen, Kadın KollarıBaşkanı Melahat Dağ, Genel Merkez Denetmeni Ahmet Demir ile İl Yönetim KuruluÜyeleri Şenol Benli, Tümay Güleç, Metin Hamaloğlu, Hakan Akçıl, Ramazan Kaya veEfendi Acar katıldı.

Kahvaltıöncesinde bir açıklama yapan TEÇ-SEN Genel Başkan Yardımcısı Birol Duman TEÇ-SEN’inkuruluşunun 8. yıl dönümü nedeniyle kahvaltı programı düzenlediklerinikaydetti.

16Haziran’da Ordu’da 42 yürekli yiğidin bir araya gelmesiyle çıkan kıvılcımsonucu TEÇ-SEN’in kurulduğunu belirten Duman, “8. yıl dönümünde sönmeyen biraleve dönüşerek eğitim çalışanlarının meşalesi olduğunu görmekten büyük mutlulukduymaktayım” dedi.

Geridekalan sürecin başarılarla dolu olduğunu kaydeden TEÇ-SEN Genel BaşkanYardımcısı Birol Duman, “Bu başarı kendini bilen, kendine değer veren dikdurmasını bilen,  yürekli eğitimçalışanlarının başarısıdır” dedi.

TEÇ-SEN’ingelinen noktada 10 binlere ulaştığının altını çizen Duman şöyle devam etti:

“42kişiyle başlayan ve bugün 10 binlere ulaşan bu hareket eğitim çalışanlarınınyıllardır Milli Eğitim Bakanlığında uygulanan görmezden gelinmezliğe, değerverilmezliğe ve ötekileştirmeye isyanımızın bir çığlığıdır. Eğer davanızınhaklılığına inanıyor ve kendinize güveniyorsanız başarıya mutlaka enindesonunda ulaşılacaktır aynı karıncanın hacca gitmesi örneğinde olduğu gibi.Çıktığımız yol haklı bir yoldur.

Arkadaşlar;Tüm Eğitim Çalışanları Sendikamızın bu başarısı küçümsenmeyecek bir başarıdır.İçinde siyaset olmayan siyasilerin arka bahçesi olmadan makam koltuk beklentisiolamayan eğitim çalışanlarının cesaretle üye olarak davalarında dik durarakvarlığını ispatladıkları bir başarıdır. Artık gündem oluşturan web sitelerineçalışmalarıyla önerileriyle açtıkları ve kazandıkları davalarla haber olan birsendikayız.”

TEÇ-SEN’inbüyümesinin siyasete borçlu olmadığını ve yetki peşinde değil, etkili olmayaçalışan bir sendika anlayışlarının olduğunu kaydeden Duman, “Memursendikalarının kurulduğu 1990’lardan TEÇ-SEN in kurulduğu 2006 ya kadar mevcutsendikaların hiç gündeme getirmedikleri eğitim öğretim dışındaki personelleriçin Atama ve Yer Değiştirme yönetmeliği TEÇ-SEN in çalışmaları sonucu artıkvar. Arkadaşlarımız minnetsiz, torpilsiz, birilerinin iki dudağı arasında çıkansöze bakmaksızın artık yer değiştirebiliyorlar” dedi.

Dumanaçıklamasını şöyle tamamladı:

“Yine2006’dan sonra sendikamız çalışmaları sonucu TBMM’de Eğitime HazırlıkÖdeneğinin MEB’deki diğer çalışanlara verilmesi konusunda kanun teklifiverdirilerek görüşülmesi ve bugün hala gündemde tutulması TEÇ-SEN sayesindedir.Bugün web sitelerinde haber olarak göze çarpan görev tanımlarının yapılmasınailişkin müracaatımıza hala cevap verilmediği ve çalışmaların bir an öncesonuçlandırma istendiği TEÇ-SEN sayesindedir.

EğitimÇalışanları arkadaşlarım; Artık şunu görüyoruz ki TEÇ-SEN ve TEÇ-SEN’li olmakbir değerdir. İnanın eğitim çalışanı personel olarak TEÇ-SEN kurulmadan öncegörmezden geliniyor ve değer görmüyor iken TEÇ-SEN kurulduktan sonravarlığımızı ve değerimizi diğer sendikalara kabullendirdik.  Bunu İl içinde ve diğer İllerde okulları vekurumları ziyaret ettiğimde görüyor ve hissediyorum.

Diğersendikalar önceleri yönetimlerine veya temsilciklerine öğretmen dışıkadrolardan arkadaşlarımıza görev vermez iken artık TEÇ-SEN kurulduktan sonrayönetimlerinde okul iş yeri temsilciliklerinde arkadaşlarımıza görev vermeyebaşladılar.

2006’dan2014’e uzanan bu yolculukta bize yarenlik eden ve bundan sonra edecek tümeğitim çalışanlarını ve toplantımıza katılan siz değerli basın mensuplarınısevgi ve saygılarımla selamlıyorum.”
Facebook'ta Paylaş
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım