2006’dan 2014’e UZANAN YOL

2006’ dan 2014’ e UZANANYOL

Kıymetli Eğitim Çalışanları Arkadaşlarım;

16 Haziran 1996 günü Ordu İlinde 42 yürekli yiğidin biraraya gelmesiyle çıkan kıvılcımın 8. Yıl dönümün de  sönmeyen bir aleve dönüşerek eğitim çalışanlarının meşalesi olduğunu görmekten büyük mutluluk duymaktayım. 

Arkadaşlar bu bir başarıdır. Bu başarı kendini bilen,kendine değer veren dik durmasını bilen, yürekli eğitim çalışanlarının başarısıdır.

Kırkiki kişiyle başlayan ve bugün 10.000'lere ulaşan bu hareket eğitim çalışanlarının yıllardır Milli Eğitim Bakanlığında uygulanan görmezden gelinmezliğe, değer verilmezliğe ve ötekileştirmeye isyanımızın bir çığlığıdır.

Eğer davanızın haklılığına inanıyor ve  kendinize güveniyorsanız başarıya  mutlaka eninde sonunda  ulaşılacaktır aynı karıncanın hacca gitmesi örneğinde olduğu gibi.Çıktığımız yol haklı bir yoldur.

Arkadaşlar; Tüm Eğitim Çalışanları Sendikamızın bu başarısı küçümsenmeyecek bir başarıdır. İçinde siyaset olmayan siyasilerin arka bahçesi olmadan makam koltuk beklentisi olamayan eğitimi çalışanlarının cesaretle üye olarak davalarında dik durarak  varlığınıispatladıkları bir başarıdır.

Artık gündem oluşturan web sitelerine çalışmalarıyla önerileriyle açtıkları ve kazandıkları davalarla haber olan bir sendikayız.

Büyümesini siyasete borçlu olmayan yetki peşinde değiletkili olan bir sendikayız. Memur sendikalarının kurulduğu 1990 lardan  TEÇ-SEN in kurulduğu 2006 ya kadar mevcutsendikaların  hiç gündeme getirmedikleri  eğitim öğretim dışındaki personeller içinAtama ve Yer Değiştirme yönetmeliği TEÇ-SEN in çalışmaları sonucu artık var. Arkadaşlarımızminnetsiz  ,torpilsiz, birilerinin ikidudağı arasında çıkan söze bakmaksızın yer değiştirdiler.

Yine 2006 dan sonra sendikamız çalışmaları sonucu TBMM'de Eğitime Hazırlık Ödeneğinin MEB deki diğer çalışanlara verilmesi konusunda kanun teklifi verdirilerek görüşülmesi ve bugün hala gündemde tutulması TEÇ-SEN sayesindedir.

Bugün web sitelerinde haber olarak göze çarpan görev tanımlarının  yapılmasına ilişkin müracaatımıza  hala cevap verilmediği ve çalışmaların bir an önce sonuçlandırma istendiği TEÇ-SEN sayesindedir.

Eğitim Çalışanları; Artık şunu görüyoruz. TEÇ-SEN ve TEÇ-SENli olmak bir değerdir. İnanın eğitim çalışanı bir personel olarak TEÇ-SEN kurulduktan sonra  değerimizi  diğer sendikalara kabullendirdik.  Bunu İl içinde ve diğer İllerde okulları ve kurumları ziyaret ettiğimde görüyor ve hissediyorum.

Diğer sendikalar önceleri yönetimlerine veya temsilciklerine öğretmen dışı kadrolardan arkadaşlarımıza görev vermezken  artık TEÇ-Sen kurulduktan sonra yönetimlerinde okul işyeri temsilciliklerinde arkadaşlarımıza görev vermeye başladılar.

Arkadaşlar; 2006’ dan 2014’ e uzanan bu yolculukta bize yarenlik eden ve bundan sonra edecek tüm eğitim çalışanlarını sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

    Birol DUMAN

  GENEL BAŞKAN YARDIMCISI                                                 
Yazarın diğer yazıları

2006’dan 2014’e UZANAN YOL
Ayrımcılığa Son Verilene Kadar Mücadeleye Devam!
Ermenilerden Özür Dilemiyoruz.
Azmin Zaferi Çanakkale
Çin Zulmüne Son Verilmelidir.


Ayrımcılık Genlerine Kadar İşlemiş Bunların!
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım