Varoluş Mücadelesi Devam

DeğerliArkadaşlarım ;

 TEÇ-SEN ‘ in Kuruluşu 16 Haziran 2006tarihinden bu güne kadar  var oluşmücadelesini sürdürdüğü, engelleri bir bir aştığı, inandığı ve başardığımücadelesini hiç yılmadan devam ettirdiği şuanda kamu oyunun TEÇ-SENsendikasına gıpta ile baktığı bağımsız taraf olmayan ve tavır koyan  TEÇ-SEN Ailesinin içinde  olmanın gururunu yaşıyorum.

 

Kıymetli Mesaiarkadaşlarım Sendikacılık çileli bir iş Özveri istiyor. Sendikacılık içinakademik, teorik bilgi sahibi olmak da tek başına yeterli değildir. Sendikacısöylentilere değil, doğruları araştırarak gerçeklere itibar etmeli. İşte bu düsturlayola çıktık"

 

Kısa ve öz olarak şunu söylüyorum: ‘isyanımız itibarımız için’diyerek yola çıktık siyasete alt olmadan, hiç kimsenin arka bahçesininolmadığı, herkese eşit mesafede uzaklıkta olan bir sendika olarak ; Devletbizim, Bakanlık bizim, Müdürlük bizim, Bakan’da bizim diyor ve  Olaylara böyle bakıyoruz. Biz siyasetçideğiliz, biz bağımsız bir sendikayız. Tabii ki sorunlarımızı öncelikli olarakMilli Eğitim Bakanlığına  ileteceğiz.

Değerli  Arkadaşlarım''Kuruluşumuzun ilk zamanlarında bize gülüyorlardı. ‘’Paspasçılar sendikakurmuş. Bunlar ne yapabilecek’’ diyorlardı. Biz bu paspasçıların nasıl olduğunugöstermek için yılmadık usanmadık mücadelemizi sürdürdük halende sürdürüyoruz.

Sayın arkadaşlarım son olarak şunu belirtmek isterim ki MilliEğitim Bakanlığı Kadrolarında özellikle il milli eğitim müdürlüklerinde üstdüzey kadrolarda görev yapan yöneticiler ne yazık ki bir personelinin Annesi,Babası ve Kardeşlerinden biri öldüğünde bizim arkadaşlarımızı hiçe sayarakbizim cenazemizde bile ayrımcılık yaparak sanki parası kendi cebindençıkıyormuş gibi mesaj sisteminden mesaj çekme gereksinimi bile duymuyorlarbizim cenazemizde bile ayrımcılık yapıyorlar değerli arkadaşlarım. İşte bukonuda sağduyulu olmanızı ve bizim birlikteliğimizin daha çok çoğalarak doğrubildiğimiz bizim haklarımızı savunan güçlünün değil mağdurun yanında bulunanTüm Eğitim Çalışanları Sendikasının çatısı altında buluşarak bu türzihniyetlerin karşısına çıkıp haykıralım yaptıklarının yanlış olduğunuayrımcılık yaptığını Türkiye ye hep birlikte duyuralım.

Haydi şimdi İsyanımız İtibarımız için diyerek TEÇ-SEN’e gelelim.Hepinizesaygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

                                                                                                                              Ramazan TÜRKASLAN

 GenelBaşkan Yardımcısı
Yazarın diğer yazıları

Varoluş Mücadelesi Devam
Türk ve Müslüman Olmanın Bedeli Bu Kadar Ağır mı?
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım