Memur Hizmetli Hareketi

   Şimdiye kadar uyuduk veya uyutulduk, mevcut olan her hangi bir Sendikaya üye idik. Bu gün ise kendi yuvamızı kurduk. Kurulan bu yuva tüm Kars ili Eğitim çalışanlarının yuvasıdır. Dondurucu soğukların bol olduğu bir ilde böyle bir sıcaklığı bulmanın bizleri duygulandırmış ve bu güne kadar bizler için yapılmamış yazılmamış, eylem ve söylemleri görmenin hazzını yaşamak için nasip kısmet bu güneymiş.

            Artık Memur hizmetli Sendikasını görmek, tanımak bütün kardeşlerimizi birbirleriyle tanıştırmak için bütün İl ve İlçelerimizde yoğun çalışma başlatmış bulunmakla birlikte, Ankara İlinde yapılan İl Başkanları toplantısı ise, bizlere daha fazla cesaret eklemiştir.

            Bizlere inanan güvenen tüm Kars ili Eğitim Çalışanları olarak, mücadelemizi yapmanın zamanı geldi de geçiyor. Yararımıza çalışan yararlı işler yaparak, mücadeleyi elden bırakmayan İl başkanları ve Genel Merkez Yöneticilerini gördükten sonra artık durma zamanı yok çalışma zamanıdır diyerek, Kars ili ve İlçelerinde yoğun çalışma başlatarak, İlçe Temsilciliklerimizi kurmaya başladık. Ne mutlu kendi sendikası etrafında toplananlara ne mutlu bizlerin haklarını savunanlara, ne mutlu biz olmanın var olmak için mücadele edenlere.

            Bizler artık bir yolculuğa çıkmış aynı gemide bulunması gereken çalışanlar olarak, son derece azimli vakurlu insanların yanında yer almanın, durmanın rotar yapmanın olmayacağı bir işin içerisindeyiz.

            İşte Sendika ve Sendikacılık budur. Şimdiye kadar avutulan, alacağız, yapacağız, edeceğiz diyen sendika değil, azimle ve kararlılıkla sorunların üstüne giden, bizler için bir şeyler yapmanın telaşı içinde bir sendika anlayışı ile aynı gemideyiz.

            Bizlerde çalışanlarımızı hor görme, küçük görme gibi, dolgu malzeme zannetme gibi bir yanlışımız kesinlikle olamaz. Birimiz hepimiz için çalışır, dertlerimizi paylaşır. Çözüm üreterek yolumuza devam ederiz.

            Mücadeleci ruhla, inançla yola çıktık, bu yolda tüm Türkiye'mizdeki, tüm illerin birleşerek aynı gemide buluşmalarını sağlamak için, bizim gibi, her üyemize de elçilik görevleri düşmektedir.

            Düşünceniz, fikriniz, siyasetiniz her kişinin kendisini ilgilendirmelidir. İlgilenilmesi gereken tek konu eğitim çalışanlarının birlik olarak bu çatı altında toplanarak, Özlük ve Mali haklarını almak olmalıdır. İşte Norm kadro sisteminin Memur-Hizmetliler içinde hayata geçirilmesi, Bakanlığımıza yaptığımız baskı sonucu oluşmuştur. Atama ve Yer Değiştirmelerin ise, bu norm kadro esasına dayalı olarak yıl sonu itibariyle Bakanlığımızca çalışmaların yapıldığı ve tayinlerin tıpkı öğretmenlerde olduğu gibi İlsis sistemi üzerinden olacağı söylenerek teyit edilmiştir. Durmak yok, uyumak yok, sen yap ben bakarım mantığı yok, bizlerde çalışmak yine çalışmak vardır.

            Çalışmayan, mücadele etmeyen, bana ne diyen felsefe anlayışını bırakıp, tüm gücümüzle haykırmalıyız. TEÇ-SEN yanındayız. Biz Kars' ta buradayız.

                                                                                                                      Dursun GÖREN

                                                                                                                      Kars İl Temsilcisi
Yazarın diğer yazıları

Memur Hizmetli Hareketi
Şeker Ramazan Amca
Sendika mı? Siyasi Parti mi?
İnsanlık Ölmüş Dediler...
Bu Vahşeti Kim Durduracak?
Bu Ezilme Hor Görülme Değil de nedir?
Hizmet Alımı
Üvey Evlat Değiliz Bizler
Hizmetlinin Görev Tanımı Nasıl Olmalı?
Hizmetlinin Memur Olmasını Engellemeyin?
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım