İnsanlık Ölmüş Dediler...

Bir grup arkadaşla birlikte kocaman yüreklerimize sevda yükleyerek, bir yola çıktık. Bu yolun çok menzili olduğu gibi yol boyunca içinden dikenli yolların sarp yokuşların bulunduğu birlik beraberlik adına mücadele etmenin zorlukları vardır.

            Bizler bu menzile uğramak ve uğradığımız yüreklere sevda yükümüzden yettiği kadar ve gücümüzün yettiği kadar bırakmak istiyoruz.

            Acıları dertleri, çileleri olan bu insanlara, mücadele ruhunu anlatmak, o ezgiyi üzüntüyü gidermek için el ele vermek için Kars İlinden yola çıktık. Olmuş olmak için değil, özümüze bir şeyler katmak, farklı renklerle buluşmak, onlardan haz duymak, ortak sorunları gidermek için yola çıktık. Bu Yolun adı TEÇ-SEN

            Hünerimiz samimiyetimiz olacaktır. Zaten onlarca samimi yürek çarpmasını görmek, il ve ilçe gezilerimizde arkadaşlarımızı sıkıntılarını dinledikten sonra daha iyi anlamamız ve kavramamıza neden olmaktadır.

            Her şeyin olumsuz gibi göründüğü ve mücadelenin kızıştığı yerlerde çalışmak ve onlara direnmek yürek ister. Yürekse tek başına yetmez, yüreğimizi kontrol edecek beyin takımı ister. Davayı anlamak için inanç, inanç ise sabır gerektirecek. Sorunlarımızı paylaştıkça anlam kazanacak, mücadelemiz daha da olumlu geçecektir. Yüreğimizi benliğimizi koyduk tüm kadrolarımıza hizmet etmek birlik olmak için bir yola çıktık bu yol Teç-sen yolu bu yol Kars Eğitim Çalışanları yoludur.

            Bir sevgi pınarı herkese elimizi uzatarak, ben değil biz olma gayreti içindeyiz. Kavgayı telaşı bir yana bıraktık. Yaratılmışı sevdik. İnsanlık ölmüş dediler diriltelim o zaman dedik ve bir yola çıktık.

DURSUN GÖREN

 
Yazarın diğer yazıları

Memur Hizmetli Hareketi
Şeker Ramazan Amca
Sendika mı? Siyasi Parti mi?
İnsanlık Ölmüş Dediler...
Bu Vahşeti Kim Durduracak?
Bu Ezilme Hor Görülme Değil de nedir?
Hizmet Alımı
Üvey Evlat Değiliz Bizler
Hizmetlinin Görev Tanımı Nasıl Olmalı?
Hizmetlinin Memur Olmasını Engellemeyin?
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım