Hizmet Alımı

  Milli Eğitim Banlığına  bağlı Müdürlük  , Kurum Müdürlükleri , İlköğretim ve liselerdeki personel yetersizliği çalışanların yükünü bir kat daha artırıyor. Örneğin Türkiye ‘ nin Edirne den Karsa kadar  olan illerine kadar  Hizmetli ,Memur , V.H.K.İ, teknisyen Şoför  tekniker ,aşçı ihtiyacı gün geçtikçe çoğalmaktadır.

            Bakanlığımız hizmet alımı altında bazı iş kollarında hizmet alımı yapmaktadır.bunlarda zamanında ve yeterli seviyede seyretmemektedir.kadrolu hizmetli arkadaşların işlerinin daha da çoğaltarak  8 saat olan mesailerinin 11-12 saat çıkarmakta çoğu hizmetli arkadaşlarımız  eşleri çocukları hatta kendilerini bir sağlık kuruluşuna götüremeyecek kadar yoğun ve çok çalışmaktadır sebebi isede 6-7 norm kadrosu olan okullarda ve kurumlarda 1-veya 2 hizmetlinin çalışmaları bu arkadaşlarımız en değerli varlıkları ailesi ve sağlıklarını 2nci plana iterek görevin kutsallığına inanarak görevlerini eksiksiz yapmanın telaşları içersinde olup, ama karşılığında hiçbir şey alamayışları yaptıkları bu özverinin sadece kendilerinin ve vicdanlarının rahatlamasında öteye gitmiyor.

            Ne bir övgü isterler nede bir  A4  kağıdına yazılı bir teşekkür belgesi sadece istedikleri insanca davranılması yaptıkları işlere saygı duyulmasını isterler.

            Bir parantezde 4C kapsamında çalışan devredilen kuruluşlarda Bakanlığımız kadrolarına sözleşmeli olarak geçenlere ayırmak istedim. Ne 657 S.D.M.K  tabi nede işçi statüsünde çalışmaktalar ama gelin görün ki bugün onlarında bizim hizmetlilerden bir farkları yok ne ders ücreti ne mesai ne eğitim ödeneği alırlar.ama tek bir şeyleri ve SSK ‘ eee buda  yeter onlara hayatları garantide birinci basamak sağlık ocağında 2 Tl.Devlet hastanelerinde tedavi gördüklerinde 8 Tl katkı payı alınmaktadır.birde ilaçların %20 sini düşüldüğünde gelin  görki aldığı maaş ve kesintilerin toplamı maaşlarının %25 öyle kesilince ev kirası okul masrafı ve diğer masraflar  yine bir sonraki aya borçlu benim memur arkadaşım.

 

Dursun GÖREN
Yazarın diğer yazıları

Memur Hizmetli Hareketi
Şeker Ramazan Amca
Sendika mı? Siyasi Parti mi?
İnsanlık Ölmüş Dediler...
Bu Vahşeti Kim Durduracak?
Bu Ezilme Hor Görülme Değil de nedir?
Hizmet Alımı
Üvey Evlat Değiliz Bizler
Hizmetlinin Görev Tanımı Nasıl Olmalı?
Hizmetlinin Memur Olmasını Engellemeyin?
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım