Hizmetlinin Görev Tanımı Nasıl Olmalı?

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı İl ,İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri , Merkez Müdürlükleri ve Okul Müdürlüklerinde görev yapan hizmetlilerin görev alanları ile Diğer  Bakanlıklara bağlı  Kurum ve Kuruluşlarda  çalışan hizmetlilerin görev  şekilleri farklı örneğin Okullarımızı ele alalım Evrak getir götürü , kalorifer yakmak , Elektrik arızası , kapı pencere  kırığının tamiri ,boya badana ,cam ,pencere yapımı, kalorifer temizliği, gece bekçiliği ,sınıfların temizliği , wc koridor temizliği bunlar okullarda görev  yapanlarla ilgili görev  dağılımı.

Diğer Bakanlıklara bağlı Müdürlüklerde görev yapan hizmetlinin görev ve görev tanımı sadece temizlik ve evrak getir götür  işleri.

Buna karşılık iyileştirme adı altında örneğin Sağlık Bakanlığına bağlı Hastaneler ve Sağlık ocaklarından görev yapan personellerin döner sermayeden katkı payı  ve nöbet ücreti alıyorlar.

İçişleri Bakanlığında görev yapan hizmetlinin sadece temizlik işleri yaptığı ve iyileştirmeden Polis memuru ne kadar iyileştirme alıyorsa  onlarda o kadar iyileştirme almaktadır.

Adalet Bakanlığında (Adliyede)görev yapan hizmetlide  havuzdan pay almaktadır. Görevleri sadece temizlik işidir.

Bütün Bakanlıklara bağlı Müdürlüklerde  görev yapan hizmetlinin görev tanımı yukarda belirttiğim esaslara göre görev dağılımı ve görev tanımı yapılmıştır .

Ancak  Bizim Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Kurum ve okul Müdürlüklerinde görev yapan hizmetlinin görev tanımı bir türlü yapılmamıştır.

            Hizmetli  en az günde 12-13 saat kalorifer yakar mesai ücreti alamadığı gibi günlük en az 1(Bir) litre süt tüketmesi gerekirken  sütte  verilmez .Gece bekçisi günde  12-13 saat çalışır ek ders ücreti veya mesai ücreti verilmez bunun yanında  bundan fazla değil 10-12 yıl önce yılda en az 200-300 saat mesai ücreti verilmekteydi oda artık ödenmemektedir.

            Milli Eğitim Bakanlığımızda'da görev yapan hizmetlinin görev tanımının yapılması ve hakkettiği ücretin verilmesini beklemekteyiz.

 

                                                                                                          Dursun GÖREN

                                                                                              Tüm Eğitim Çalışanları İl Başkanı

 
Yazarın diğer yazıları

Memur Hizmetli Hareketi
Şeker Ramazan Amca
Sendika mı? Siyasi Parti mi?
İnsanlık Ölmüş Dediler...
Bu Vahşeti Kim Durduracak?
Bu Ezilme Hor Görülme Değil de nedir?
Hizmet Alımı
Üvey Evlat Değiliz Bizler
Hizmetlinin Görev Tanımı Nasıl Olmalı?
Hizmetlinin Memur Olmasını Engellemeyin?
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım