Lütfen, bu oyunu bana da öğretin...

Hangi sözler verildi? Hangi sözler yerine getirildi? Bilindiği gibi her zaman üst tabaka korunuyor, hep onların hakları aranıyor. Alt tabakanın istekleri ne kadar doğrultuda yerine getirildi.

            Bazı sendikalar sizin sayınız az olduğu için yetkiniz yok, siz masaya oturamaz ve bir hak talebinde bulunamazsınız diye düşünseler de devamlı yetki alan sendikalar ne yaptı acaba?

            Bütün sendikalara soruyorum ben, bünyenizde hâlâ memur ve hizmetli üyeleriniz var, bugüne kadar memur ve hizmetliler için ne bir kazanım elde edildi? Herkes gerçekçi olsun, bugüne kadar bizleri ilkokul çocukları gibi görüp masal anlatmaktan vazgeçin.  Bugün ilkokul çocukları bile masal dinlemek istemiyor, onlar da bizim gibi ileriyi daha açık ve net  görüyorlar. Kıymetli mesai arkadaşlarım sizler de bu gerçekleri görün artık.

            Nasıl bir gözle bakarsan, öyle görürsün. Sınıf ayrımı yapmak büyük bir tehlikedir. Bu toplumu bölmek demektir.

Bu nedenle ki hak talebinde bulunmada sınıf ayrımı yapılmamalıdır, Hak ve hukuk millet için vardır.  Belirli sınıfların isteklerini yerine getirmek için çaba harcar ve diğerlerini görmezden gelirseniz bunun anlamı toplumu ikiye bölmekten farksızdır.

            Öğretmenlerin her türlü hak ve hukukunu iğneden ipliğine kadar arayan sendikalar! Haksızlıklar konusunda memur ve hizmetli söz konusu olunca, hukuki uygulamaya dahi gerek görmeyip geçiştiren sendika zihniyetini artık benim kardeşlerim istemiyor bunun farkına varın artık,

            Sendikalar elbette ki sorunları halletmede kesin çözüm yeri değildir. Fakat çalışanların sesi olması, hak ve hukukun korunup, gözetilmesinde önemli bir unsurdur.

            Bugüne kadar kelime oyunları ile benim mesai arkadaşlarımı aldatan kendilerini sendikacı olarak tanıtan kişilere sesleniyorum! Lütfen, bu oyunu bana da öğretin....

            Hepinizin ufku açık olsun...

 
Yazarın diğer yazıları

Lütfen, bu oyunu bana da öğretin...
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım