Her Yol Ankara ise Burdayız

İl Başkanlarımızın çeşitli illerdeki üyelerimizin inatla sabırla Sendikamız Genel Merkezimizin taşınmasını beklemeleri ve taşındığımızda ise, sevinçlerini zaferlerini görmeleri yönetim olarak bizleri son derece memnun etmiştir.

            Çalışmanın, umudun, umuda yolculuğumuzun yeri artık Ankara' dır. Bizler Genel Merkez yöneticileri olarak, Boş durmuyor üyemiz olsun olmasın Hizmetli Memur kardeşlerimizle el ele birlikte çalışarak haklarımızı alma mücadelemizde ister Bakanlığımıza olsun, ister Milletvekillerimize olsun ulaşma ve sorunlarımızı aktarma şansı buluyoruz.

            Bu şansı da en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Boş zaman yoktur, boşa geçen zaman vardır. Bizim için zamanla yarışmak en önemlisidir. Gönül ister di ki, bütün işlere vaktinde yetişelim, zamanla yarışalım. İnanın değerli arkadaşlarım, mesai bizim için 8 saat değil, 14-15 saat olabiliyor. Önemli olan ise; gönül ve huzur rahatlığı içerisinde çalışmak yılmamak, azimli ve onurlu mücadelemizi ise sizlerin var oluş mücadelesiyle birleştirerek, yaptıklarımız ve yapacaklarımızı gündeme almak ve gündemden düşürmemek olacaktır. Bizler Sendikamızı ileriye taşıyacak olan İl Başkanlarımıza ve değerli üyelerimize sahip çıkarak, hem dostluğumuzu hem de sendikamızın çalışmalarında bizleri yalnız bırakmayan özellikle katkılarda bulunan onurlu insanlarla yola çıktık ve devam ediyoruz.

            Bizler kimseye düşman değiliz, Düşman isteseydik, dostlarımızı geçmeye çalışırdık, dost istedik ve bizleri dostlarımız geçsinler ki, bizlerde övünelim gurur duyalım. Gerçek dostlar ise, yıldızlara benzerler. Karanlık çökünce ilk onları görürsün. Görmek gerçek dostları görmek, insana mutluluk ve haz verir.

            Her şeyi deneyerek, ama yapabildiklerimizin de en iyisini yapmaya çalıştık. Yaptığımız her şeyi bütün icraatımızı Eğitim Çalışanlarımızın çıkarlarını üstte tutarak ve hukuka uygun olarak yaptık. Taşınma sürecimizde gelinen noktada geriye gidişe izin vermememiz dahi, politik olarak sendikamız hanesine kaydedilmesi gereken önemli bir başarıdır.

            Düne bakman bu günü görmek için yeterli olacaktır. Sevgili dostlarım.

NİYAZİ DAĞCI

Genel Teşkilatlandırma Başkanı

             
Yazarın diğer yazıları

1
1
1
1
Biz Burdayız. Ya Siz?
Her Yol Ankara ise Burdayız
Mücadeleci Kahramanlar
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım