Gün Birlik Olma ve Ülkemize Sahip Çıkma Günüdür.

15 Temmuz 2016 tarihinde ülke idaresini ele geçirmek için yapılan darbe girişimi kabul edilemez ve  kesinlikle tüm uzantılarıyla bertaraf edilmesi gereken bir durumdur.

Halkın kendi iradesine açıkça ve fütursuzca yapılan bu girişimin biran önce sona ermesi ve ülkemizde huzur ortamının yeniden tesis edilmesi elzemdir.

Bizler eğitim çalışanı olarak her türlü darbenin ve darbecilerin her zaman karşısında olacağız. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir ve darbelerden, cunta yönetimlerinden ve silah zoruyla ülkeyi yönetmek isteyen zorbalardan çok acı çekmiştir.

Milletimiz darbe yönetimleri konusunda oldukça tecrübelidir. En kötü demokrasinin dahi en iyi darbe yönetiminden iyi olduğunu, demokrasiden ödün verilmemesi gerektiğini çok iyi bilmektedir.

Artık bu aşamada ülkemizi yöneten,yönetmeye talip olan siyasi partilere büyük görev düşmektedir. Son yıllarda toplumda gittikçe tırmanan ayrışma dili ve siyaseti artık bir tarafa bırakılmalıdır. Ülkemizde yaşanan sorunlar tüm kesimlerin bir araya gelebileceği ortak bir zeminde tartışılmalı ve çözüm üretilmelidir. 

Darbe girişimini engellemek için mücadele ederken hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, acılı ailelerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Teç-Sen Genel Merkezi


Facebook'ta Paylaş yorum ekle
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım