REFERANDUMDA GÖREVLİ HİZMETLİLER ÜCRETLERİNİ ALMALIDIR.

REFERANDUMDA OKULLARDA GÖREVLENDİRİLEN HİZMETLİLERİN ÜCRETLERİ SEÇİM KURULLARINCA ÖDENİYOR.

Değerli eğitim çalışanları, 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan milletvekili seçimlerinde okullarda görev alan hizmetli kadrosundaki eğitim çalışanlarına seçim ücreti ödenmediği, hatta okul müdürlüklerince seçimde görev yapan hizmetli personellerin isimlerinin seçim kurullarına bildirilmediği tespit edilmiştir. 

Sendikamızca Yüksek seçim kuruluna ücretlerle ilgili sorunlar aksettirilmiş ve bu sorunların çözülmesi istenmiştir. Yüksek Seçim kurulundan gelen yazıda seçimlerde okullarda görev alan hizmetlilere (2) iki gündelik ödeneceği belirtilmiştir.

Bu sebeple, 22 temmuz 2007 tarihinde yapılan milletvekili seçimlerinde yaşanılan sorunların Pazar günü yapılacak Referandumda yaşanmaması için yapılması gerekenler ile Yüksek Seçim Kurulunun yazısı için Devamını Oku’ya tıklayın.

MUTLAKA OKUL MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAZILI GÖREV BELGESİ İSTEYİN !

1- Devletin dili yazı olduğunun unutulmaması gereklidir. Bu sebeple okul müdürlüğünün sözlü olarak görev vermesi mümkün olmamakla birlikte, sendikamıza gelen çoğu şikayetlerde herhangi bir görevlendirme olmadan sözle görevlendirme yapıldığı ve seçim kurullarında görevlendirilen hizmetli personelin isminin olmaması sebebiyle herhangi bir ücret ödenmediği görülmektedir.

2- Yüksek Seçim Kurulunun sendikamıza vermiş olduğu yazıyı ve okul müdürlüğünün yazılı görev belgesini dilekçenize ekleyerek, Okul Müdürlüğünüzden ücretinizi talep edin.  

Facebook'ta Paylaş yorum ekle
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım