Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği İçin T.B.M.M. Görüşmelerimiz Başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra teşkilatlarında GİH-THS-YHS ve SHS sınıflarında görev yapan eğitim çalışanlarının kurum içinde maruz kaldığı gerek mali haklar, gerek özlük haklar ile ilgili ayrımcılıkların tümünün ortadan kaldırılması için Sendikamızın verdiği mücadelenin devamı olan "Eğitim Öğretim Hazırlık Ödeneğinin MEB Çalışanlarının Tümüne Verilmesi" hakkında TEÇ-SEN KANUN TEKLİFİ ve 2014 TBMM Çalışma Takvimi doğrultusunda çalışmalarımız başlamıştır.

Bu itibarla;14/01/2014 Salı günü T.B.M.M. Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi ve İstanbul Milletvekili İsmet UÇMA ile görüştük. Görüşmeye Genel Başkan Ümit Demirel, Genel Sekreter S. Burçin POYRAZ ve Genel Başkan Yardımcısı Ali GÜLER katıldı.

Yapılan görüşmede eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına verilmesi ile, Milli Eğitim Bakanlığı'nda yıllardır süregelen adaletsiz uygulamanın son bulacağı detaylı bir şekilde Sayın Milletvekiline anlatıldı.Sayın Milletvekili de konunun komisyonda görüşülmesi için çaba sarf edeceğini ve olumlu yönde görüş bildireceğini iletmiştir.

Eğitim Öğretime Hazırlık ödeneği tüm eğitim çalışanlarına verilene kadar mücadelemiz ve T.B.M.M. görüşmelerimiz devam edecektir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Milletvekiline Verilen Dosya İçin Tıklayınız. 


Facebook'ta Paylaş yorum ekle

picture picture picture16.01.2014TEŞEKKÜRLER TEÇ-SEN

Arkadaşlar isterseniz bi hafızalarımızı 2006 yıllarından öncelere bi götürelim Milli Eğitim Bakanlığı sadece bir şirket gibi çalışıyordu ve bizlerde sözleşmeli işçiler gibi korkuyla amirlerın dudaklarından ne çıkacak dıye beklıyorduk.Tabiri caizse kurbanlık koyunlar gibiydik bişr yandan kesilmenin ızdırabını beklerken bile kurdun ne zaman bızı dagıtacağı korkusuda cabasıydı;2006 yılında Teç-sen sayın genel başkanımızın öncülüğünde çok değerli ekıbıyle birlikte kuruldu bu ekibe MEB Çalışanları olarak ne kadar teşekkur etsek azdır. ve 2006 dan sonra milli eğitim şirketi halka arza gitti çalışanı şeffaf olarak adım adım basamakları aşarak yükselmeye başladı neden?. nedeni açık artık çalışanlar uyanmıştı,ve hak arayacak bir merc ileri vardı hemde beklenmedık kısa bır surede ankaranın yolu tutuldu sendıka olarak ilk kez çalışanın hakkını aramaya başladı.Sonuç bugun 2006 dan önce hizmetli olan arkadaşlar artık dun korkudan yanlarına gıdemedıyımız şube müdürlüklerının kadrolarını dolduracak inşallah, Eğitim Hazırlık ödeneği 2010 yılında benimde aralarında bulunduğum çalışan akınının baş mimarı Sayın Genel başkanım ve değerli il başkanları ile birlikte buyuk bir çalışma yapıldı eylemler meclıs görüşmeleri vs sonuç alamadık ama aradık bugun tekrar bu çalışmayı yapacak olmaktan gururlu ve umutluyum,düşünün bir çocuğu gece hiç ağlamıyor karnı aç olsada anne uykuda hi,ç bakarmı o çocuğa uyur nasılsa ağlayan yok şidi birde tersıni düşünun çocuk aç veya tok ağlıyor anne ne dıyebılır tek emzırımde sussun dıye devamlı emzırmek ister.asıl sorun burda arkadaşlar bizim için kimse ağlamadı 2006 ya kadar ve bakanlıkta uyudu bol bol bU ÇALIŞMALARDA EMEĞİ GEÇEN GENEL BAŞKANIM VE DEĞERLI EKİBİ İL BAŞKANLARI,İLÇE BAŞKANLARI VE ÇALIŞAN ÜYE KARDEŞLERIMIZ BİZE ARKA PLATFORMDA GÜÇ VEREN DEGERLI MİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARINA BAYBURTTAN KUCAK DOLUSU SAYĞI VE SEVGİLERIMLE İYİKİ VARSIN TEÇ-SEN

Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım