MEB Memurluk Sınav Tarihini Açıklamalıdır!

MEB Memurluk Sınav Tarihini Açıklamalıdır!

TEÇ-SEN sendikası olarak Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan eğitim çalışanlarının kariyerlerini yapması ve görevlerinde ilerlemelerinin önlerindeki tüm engellerin ortadan kaldırılması yönünde yaptığımız mücadele sonunda "MEB Görevde Yükselme Sınavları" yapılmaya başlanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı;  Teknik Kadro ve Şeflik Sınav Tarihlerini belirleyerek kamuoyuyla paylaşmıştır.  29 Aralık 2013 tarihinde ise "MEB Şube Müdürlüğü" Sınavını yapmıştır.

 MEB en üst kadrodan en alt kadroya kadar tüm unvanlar için "Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavını"yapacağı konusunda vermiş olduğu sözleri yerine getireceğini "SINAV TARİHLERİNİ" açıklayarak yerine getirmiştir.

Ancak;MEB Şube Müdürlüğü, Teknik Kadro ve Şeflik sınav tarihlerini kamuoyuyla paylaşırken Yardımcı Hizmetler Kadrosunda görev yapan eğitim çalışanları için çok önemli olan "Memurluk Sınav Tarihi"ni halen açıklamamıştır.

Memurluk Sınav tarihinin belirsiz olması özellikle "Yardımcı Hizmetler Sınıfı"Personelleri arasında  huzursuzluğa neden olmaktadır. Kaldı ki, Şube Müdürlüğü, Şeflik ve Teknik Kadro gibi bir çok"Görevde Yükselme Sınavlarının" tarihlerinin 1 yıl öncesinden açıklanırken, "MEMURLUK SINAV" tarihinin açıklanmaması kuşkuyu artırmaktadır.

TEÇ-SEN Sendikası olarak; "Milli Eğitim Bakanlığı tarafından MEMURLUK SINAV Tarihinin biran önce açıklanması hususundaki resmi talebimiz Milli Eğitim Bakanlığına iletilmiştir."

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ


Facebook'ta Paylaş yorum ekle
03.01.2014MEB BİR AN ÖNCE YAPMALIDIR SINAVI

MEB BAKANLIĞI BİR AN ÖNCE AÇIKLAMALIDIR SNEDIKAMIZA TSK EDİYORUM.. ÜVEY EVLAT İŞİNİN ARTIIK MEB EĞİTİM CAMİASINDA BİTMESİNİ İSTİYORUZZ.

03.01.2014Yardımcı Hizmetler Sınıfı

Çok acil binlerce kişi bekliyor.Bıçak kemiğe dayandı.

Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım