TEÇ-SEN: Görevde Yükselme Sınavlara Hazırlık El Kitabı Hazırlatılmıştır.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması  Hakkındaki Yönetmelik 12/10/2013 tarihli ve 28793 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Yeni yönetmelik hükümlerine göre daha önceki görevde yükselme sınavlarından önce verilen hizmetiçi eğitim artık verilmeyecek olup, Bakanlıkça direkt görevde yükselme sınavları yapılacaktır. Sendikamızca Milli Eğitim Bakanlığı'na yazı yazılarak sınavlardan önce yapılacak duyurularda ders notlarının da yayınlanması talebinde bulunulmuştur. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu talebe nasıl yaklaşacağı şuanda bilinmemektedir.

Ayrıca; Milli Eğitim Bakanlığı'nca görevde yükselme sınavlarının yapılması için çalışmaların başlatıldığı bilgileri sendikamız genel merkezine iletilmiştir. Sendikamız üyelerinden de yoğun bir şekilde sınavlara hazırlık konusunda yardım talebinde bulunulmaktadır.

Bu nedenle; sendikamız genel merkezi ile PEGEM Akademi arasında ön protokol imzalanmış ve Görevde Yükselme Sınavlarına Hazırlık Kitabı hazırlanması konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Söz konusu Görevde Yükselme Sınavlarına Hazırlık Kitabı'ndan almak isteyen üyelerimizin Sendikamız İl Başkanlıklarına Müracaat Etmeleri gerekmektedir.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

Facebook'ta Paylaş yorum ekle

picture picture picture picture pictureKültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım