Şube Müdürlüğü Görevlendirmelerinde Büyük Kıyak! Sözlü Sınav’a Hayır!

Şube Müdürlüğü Görevlendirmelerinde Büyük Kıyak! Sözlü Sınav’a Hayır!

Milli Eğitim Bakanlığı 81 il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine 2013 yılı içinde “Şube Müdürlüğü Görevlendirmeleri” yapmıştır. Sendikamızca yakından takip edilen bu görevlendirmelerin yapılış şekli ile kariyer ve liyakat ilkelerinin uygulanış şeklinin adil yapılmadığı sendikamızca defalarca kamuoyuyla paylaşılmıştır.

“MEB Görevlendirilenlerin Sendika Bilgilerini Vermekten Kaçınmıştır.”

Söz konusu “Şube Müdürlüğü Görevlendirmelerinin” hukuksuz olduğu, görevlendirilenlerin sadece “SENDİKASI”na bakıldığı ve “Eğitim Bir Sen” üyesi olan adayların görevlendirmelerinin yapıldığı Genel Merkezimize gelen şikayetler arasındaydı. Konu ile ilgili Sendikamızca Milli Eğitim Bakanlığından bilgi istenmiş, İllerde görevlendirilen Şube Müdürlerinin “Sendika” bilgileri istenmiştir. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili bilgi vermekten özellikle kaçınmıştır.

“Şube Müdürü olarak Görevlendirilen Adayların %98’i Eğitim Bir Sen Üyesidir.”

Milli Eğitim Bakanlığının neden bilgi vermekten kaçındığını 81 il valiliklerinden gelen bilgilerden çok daha iyi anlamış bulunmaktayız. Öyle ki 81 il valiliğinde “Şube Müdürü” olarak görevlendirilen (istisnalar hariç) tüm adaylar “Eğitim Bir Sen” üyesidir.

“Adaletsizlik ve Torpil MEB’de Kurum Kültürü Haline Gelmiştir.”

Türkiye Şube müdürlüğü görevlendirme geneli oranı ise %98 Eğitim Bir Sen, %2 diğer sendikalardır. Bu bilgiler ışığında Torpil ve adam kayırmacılık milli eğitim bakanlığının kurum kültürü haline gelmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı Adalet, Eşitlik ve Tarafsızlık ilkelerinden yoksun hale gelmiştir.

“SÖZLÜ SINAV Torpili, adaletsizliği ve Adam Kayırmacılığı Tetikleyecektir.”

Hal böyle iken, “SÖZLÜ SINAV” gibi Türkiye’de karşılığı torpil olan bir uygulamanın hayata geçirilmesi yanlış ve hatalıdır. Çünkü yukarıda bahsi geçen “Şube Müdürlüğü Görevlendirmelerinde” görüleceği üzere Milli Eğitim Bakanlığında yapılacak herhangi bir “SÖZLÜ SINAV”da adalet, tarafsızlık ve eşitlik beklemek ancak temenni olabilir.

“Teç-Sen Sendikası Olarak SÖZLÜ SINAV’a HAYIR Diyoruz!”

Tüm bu sebeplerden dolayı TEÇ-SEN Sendikası olarak Görevde Yükselme Sınavlarının açılmasına ve Puan üstünlüğüne dayalı atamalara EVET diyoruz.  Lakin,Torpili, Adam Kayırmacılığı, Adaletsizliği ve Eşitsizliği getireceğini düşündüğümü ve uygulamalarıyla alenen görülen SÖZLÜ SINAVA HAYIR! Diyoruz.

Kamuoyuna ve Eğitim Çalışanlarına İlanen Duyurulur

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ.


Facebook'ta Paylaş yorum ekle
03.09.2013ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNDE MÜLAKATA HAYIR

EEEEEEEEE YİNE YAPAÇAKAKLAR ÇÜNKÜ SINAVDA KAZANMA ŞANSLARI YOKKİ MÜLAKATTA KENDİ BOŞ BİLGİSİZİ ADAMLARINNI GETİREÇEKLER ŞEFLER ÇOK YÜKSEK PUAN ALAÇAKLAR ONLARDA BİLİYOR. HAKKIMIZ ZEHİROLSUN HARAM OLSUN İYİKİ VARSIN TEÇ.SEN

03.09.2013YETER ARTIK TORPİLE

BU ZAMANA KADAR MÜLAKATMI VARDI ALLAHTAN KORKUN VEKALETEN ATANAN MÜDÜRLERİ GÖRDÜK REZİLLİK BİLGİ YOK BOŞ İNSANLAR ZAZIKLAR OLSUN İYİKİ VARSIN TEÇ.SEN UMARIM DAVA ACARSINIZ BU KONUYU TAŞIRSINZI MÜLAKATA HAYIRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

04.09.2013

Kamuda görev yapan onbinlerce şefin hakkını, emeğini hiçe sayarak, Atadıklarını meşrulaştırmak için hazırlanmış olan bu yönetmeliğin , Hak hukuk adalet anlayışından uzak olan bu yönetmelik, çalışanlarda çalıştıkları kuruma güvensizlik ve çalışma şevkini kırmaktan ve genç arkadaşlarımıda gelecek beklentilerden uzaklaştırmaktan başka bir işe yarayacagını düşünmüyorum.

04.09.201313 YILLIK HAKSIZLIK

KIYAK 13 YILDIR YAPILIYOR... ÖĞRETMENLERİN KENDİ ARALARINDAKİ KIYAĞI BİLMEM DE , AMA BİZ ŞEFLERE YANİ KENDİ TABİRLERİYLE DİĞER PERSONELE YAPILAN HAK YEME , HOR GÖRME, KÜÇÜMSEME HİÇ BİR YERDE YOKTUR.... NASIL BİR ANLAYIŞTIR. ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR. AKIL YEDİRİR İNSANA... YİNE EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ ALACAKLAR YİNE DİĞER PERSONEL AVUCUNU YALAYACAK... DAHA NE KIYAĞI, KIYAK KENDİ ARALARAINDAKİ KIYAK ALAN MEMNUN SATAN MEMNUN... YAPILAN KIYAKLARDAN BİR TANE ŞEF NASİBİNİ ALMIŞMI HAYIR..,, ONA BİLE LAYIK DEĞİLİZ... ABİ... AMA ŞUNU MEB BİLSİNKİ ONLARDAN BÜYÜK ALLAH VAR....

09.09.2013TORPİL

BİRDE DİNDEN BAHŞEDERLER HAKKIMIZ HARAM OLSUN YETER ARTIK

Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım