İLKSAN İLÇE VE İL TEMSİLCİLERİ SEÇİMİ


    İLKSAN İLÇE VE İL TEMSİLCİLERİ SEÇİMİ

İlksan Ana Statüsünün 5'inci maddesinde sayılan organların teşekkül ettirilmesi için, İlksan Temsilciler Kurulu Seçim Yönetmeliği'nin 5'inci maddesi gereği ilçe temsilcileri seçimleri Mart-Nisan aylarında, 6'ncı maddesi gereği il temsilcileri seçimleri de Haziran ayı içinde yapılacaktır.

Bilindiği üzere il-ilçe milli eğitim müdürlüklerinde görevli memurlarda sandık üyesi olduklarından söz konusu temsilcilik seçimlerinde seçme ve seçilme hakkına sahiptirler.

Bu nedenle; temsilciliğimiz bulunan il ve ilçelerde komisyonlar oluşturularak ilksan il-ilçe temsilciliği için adaylar belirlenmesi, oluşturulacak komisyonların il-ilçe milli eğitim müdürlüklerince ilan edilecek seçim takvimleri ve adaylar hakkında eğitim çalışanlarıyla toplantılar düzenleyerek bilgi akışını ve gerekli organizeyi sağlamaları, belirlenen adayların eğitim çalışanlarına tanıtımı önem arz etmektedir.

Seçimlere gerekli ilginin gösterilmesi ile zorunlu bir şekilde üye olduğumuz sandıkta en azından eğitim çalışanlarının temsil edilmesini sağlayabiliriz. SÖZ HAKKI İÇİN MESAİ ARKADAŞLARINIZI DESTEKLEYİN ! 


Facebook'ta Paylaş yorum ekle

pictureKültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım