MEB Şube Müdürlüğü Sınavlarını Yapmayacak..! Hülle atamaları Yapılıyor.!
“MEB Şube Müdürlüğü Sınavlarını Yapmayacak..! HÜLLE Atamaları Yapılıyor..!”


“Sınavsız Şube Müdürlüğü Atamalarını İptal Ettirdik.!”


Milli Eğitim Bakanlığı en son 2000 yılında yaptığı Şube Müdürlüğü sınavlarından sonra şube müdürlüğüne atamaları dikkat ederseniz hep sınavsız olarak yapmıştır. Teç-Sen Sendikası olarak bu durumu Danıştay Mahkemesine taşıyarak sınavsız şube müdürlüğü atamalarını iptal ettirmiştik. 


“MEB 2008 Yılından Sonra Sınavsız Şube Müdürlüğü Atamaları Yapamadı..!”

2008 yılından sonra Milli Eğitim Bakanlığı sınavsız şube müdürlüğü atamaları yapamamıştır. Boş bulunan şube müdürlüğü kadrolarına görevlendirme yaparak yıllardır kadroyu bekleyen eğitim çalışanlarının hakkını gaspetmiştir.


“MEB Sınavsız Şube Müdürlüğü Atayabilmek İçin Yeni Bir Yöntem Buldu. HÜLLE..!”

Milli Eğitim Bakanlığı sınavsız şube müdürü atamanın yollarını yıllardır aramaktaydı ve en sonunda kendi istediklerini sınav olmadan şube müdürü atamanın yolunu buldu. hiç vakit kaybetmeden bulduğu yeni uygulamayı hayata geçirdi. 


Yeni uygulamanın adı HÜLLE!!! Hülle yoluyla şube müdürü atamalarına başlayan Milli Eğitim Bakanlığı ülke genelinde boş bulunan şube müdürlüğü kadrolarını bu sistemle doldurmayı hedefliyor. Bugüne kadar yüzlerce boş şube müdürlüğü kadrolarına sınavsız atamayı başaran bakanlık bu yöntemle tüm şube müdürlüğü kadrolarını kendi belirledikleri yöneticileri getirecektir.


“Önce İLÇE MEM MÜDÜRÜ sonra Alt Görev ŞUBE MÜDÜRÜ Oluyorlar..!”

Peki yöntem nedir.! yöntem çok basit işlemektedir. Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı boş bulunan İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ kadrolarına sınavsız atamalar yapmaktadır. Sınavsız İlçe Müdürlüğü atamalarına tek dava açan sendika ise Teç-Sen Sendikasıdır. Ancak bakanlık acil olarak bu kadrolara sınavsız atadığı ilçe müdürlerinin ALT GÖREV taleplerini hızlı bir şekilde cevap vermekte ve sınavsız, herhangi bir objektif kriteri olmadan atadığı İLÇE MÜDÜRLERİ alt görev olarak ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE atamaktadır.


“Tüm Boş Şube Müdürlüğü Kadroları Sınavsız Doldurulacak..!”

Sistematik bir şekilde yapılan atamalar ile boş bulunan tüm şube müdürlüğü kadroları dolacaktır. Çünkü her ilçe müdürü şube müdürü olacağını bildiği için göreve başlar başlamaz alt görev talebinde bulunmakta ve ilçe müdürü kadrosu boşaltılıp yerine başka bir ilçe müdürü atanmaktadır. Böylece taşrada boş bulunan tüm şube müdürlüğü kadroları kesin olarak doldurulacaktır.


“2. HÜLLE Yöntemi Üniversiteler Üzerinden Yapılmaktadır.!”

Diğer bir HÜLLE yöntemi ise üniversiteler üzerinden yapılmaktadır. Kurumlar arası atama yöntemi Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan eğitim çalışanı muvafakat verilerek Üniversitelere Daire Başkanı olarak atanması sağlanıyor. Bu sayede sınavsız olarak daire başkanı olanlar kadroyu alır almaz derhal geri Milli Eğitim Bakanlığına geri dönüş talebinde bulunuyor ve bu sayede alt görev olarak şube müdürlüğüne atanıyor. Kurumlar arası geçişlerde bu kişilere hiç bir zorluk yaşatılmıyor. 1 hafta içinde hem üniversitelerde göreve başlayıp daire başkanı olup, tekrar Milli Eğitim Bakanlığına şube Müdürü olarak atanabiliyorlar.


“MEB Şube Müdürlüğü Sınavını Asla Açmayı Düşünmüyor.!”

Tüm bu iki yöntem aktif olarak kullanan Milli Eğitim Bakanlığı asla Şube Müdürlüğü sınavı açmayı düşünmüyor... 13 yıldır şube müdürlüğü sınavını açmayan Milli Eğitim Bakanlığından sınav açmasını beklemek artık imkansızdır.


“Hak ve Adalet İçin Hülleyi Yargıya Taşıyacağız..!”

Teç-Sen Sendikası olarak 'Sınavsız İlçe Müdürü Atamalarını' Yargıya taşımıştık. Şimdi ise Hülle Yöntemiyle atanan Tüm Şube Müdürlüğü kadrolarını Yargıya götüreceğiz. Hak ve Adaletin tecelli etmesi ve haksızların son bulması ümidiyle...


TEÇ-SEN GENEL MERKEZİFacebook'ta Paylaş yorum ekle
14.07.2013sınavsız geçiş

sendika olarak derhal eylem kararı almanız lazım lütfen artık bu kararı alın yeter artık bu kadar beklediğimiz

14.07.2013şub.müd.sınavı

bu yaptıkları ne dine ne imana ne insafa nede akla sığar. yapacak bir şy yok önce allaha havele ediyoruz. sonrada adalete.. koltuklar geçicidir ama hak almak bakidir. enin de sonunda hakkımızı soracağız... şimdiden bu şub.müd.ile beraber tüm alınan haklarımız haram olsun... yiyende hayır görmesin... meb e hakkımız haram olsun.... yazıklar olsun..

14.07.2013

nerede adalet nerde kaldı sınav açmak eskiden atanan(sıvala atanan) şube müdürlerine bir rotasyon yönetmeliği çıkardılar. Bu yönetmeliği Fadime hala daha güzel hazırlardı. Kendilerine uydurmayı bile beceremediler.

16.07.2013şube müd.

böyle bir düzenleme görmedim 30 yıla aşkın çalışıyorum bu kadar beceriksız bir milli eğitim ne gördüm ne şahit oldum ne yaptığını bilmeyen bir bakanlık hele eğitim çalışanların düşmanı gibi davranıyor biz elimizden geleni yapacağız gücümüz yetmezsede allaha havele edeceğız

16.07.2013yazık

yahu kardeşim anladık kendilerine yani öğretmenin öğetmene saygısı yok bu durum hülle yolu bunu gösteriyor... ancak MEB uyuyormu koca devletin bakanlığı bu bakanlık öğretmen çalıştırır öğretmene ve onun bürokrasisine teslim olmaz.. NEYSE hiç değilse MEB şeferin hakkını yedirmesin şeflerin şube müdürlüğü kadro sayısını açıklasın ve şefler arasında sınav açsın anayasal hak olan liyakatın ve meb de çalışan şeflerin ve haliyle diğer personelinde yolu açılmış olsun allah aşkına beni duyan varmı abi.... hey MEB ordamısın varmısın yokmusun..... kim seni esir aldı...

16.07.2013yazık

yahu kardeşim bunların kendilerine yani öğretmenin öğretmene de saygısı yok hülle yoluyla atama yapılıyor.. tabiki de tanıdıklar arasından falan ne sandın.... neyse koca devlet bu onun meb i öğretmen çalıştırır, öğretmene ve onun bürokrasisine teslim olmaz. neyse meb şeflerin şube müdürlüğü kadrosunu açıklasa da şefler arasında sınav yapsa sonra şef olacakların ve diğer çalışanların anayasal hakları olan liyakat yolu açılmış olur... hey beni duyan varmı allah aşkına, hey meb ordamısın varmısın yokmusun..yoksa koca devletin koca bakanlığı esir mi alınmış... yoksa neden altta çalışanın hakkını yesin koca devlet bu hiç hak yermi sonra ne olur bu işin sonu... allah sorar er geç sorar.. kendisi ve haksızlığa uğrayan kullarıyla beraber. ama ben adli kurumlara güveniyorum güvenmek istiyorum..içimizdeki farklı sessiz ses öyle değil,, dese de, adalet var demek istiyorum...

17.07.2013Hulle atamaları

sakın bu hulle atamaları karşısında sessiz kalmayalın giden bakan ömer dinçer bile bu bakana göre daha adaletliydi.ne olacak bu iktdar gittiğinde atadığı adamlar tek tek görevlerinden alınacak diğer iktidarın adamları şube müdürü olacak.Adam gibi sınav açın herkes bileğinin hakkıyla şube müdürü olsun...

17.07.2013Hülle Atamaları

Bu atamalar 2002 yılından beri bütün kurumlarda tüm hızıyla sürüyor.2009 yılında Yargıtay 4.Ceza Dairesi Hülle atmalarının Görevi Kötüye Kullanma suçu oluşturduğuna karar verdi.Bu emsal karara rağmen TEKEL deki hülle atamalarına karşı açığım ve 6 yıldır devam eden davada Tetkik Hakimi "Sen haklısın ama konjonktür buna müsait değil"dedi.Mahkeme dava konusuyla hiç alakası olmayan maddelerden bahisle atamalar hukuka uygundur kararı verdi.

17.07.2013şube müdürü kadrosu

yıllardır ilçe milli eğitim müdürlüğünde 4 yıllık fakülte mezun şef olarak görev yapan personeli şube müdürü olarak dayısı olmadığı için şube müdürü olarak görevlendirilmesi yapılmayan şeflerin acemi öğretmen veya okul müdür yardımcısı ve şartları tutmayanların görevlendirilmesi ne kadar doğru ise sizlerin yorumlarınıza bırakıyoruz

17.07.2013görevlendirme şube müd.

İllerde görevlendirme ile çalışan torpilli şube müdürleri derhal iptal edilmeli . tokat milletvekili meclise bu konuda soru önergesi verdi. cevap :iptal edilen 5 şube müdürlüğü verildi . sadece 2013 te bütün illere görevlendirme olarak atanan 300 ün üzerinde kişi var.bu konu araştırılmalı. memlerde arge diye bir birim var .orada 3-4 yıllık torpilli kişiler sefa içerisinde iken 15-20 yıllık öğretmenler köylerde sürünüyor.ayrıca memurlar hala çelik masalarda çalışırken bu şube müdürleri lcd tv den tutun oda mefruşatları pahalı ürünlerle donatılıyor.

19.07.2013meb de adaletsizlikve keyfiyet

Türkiyenin değerli hukukçularına yalvarıyorum... ne olursunuz bu meb adaletsizliğine son verin sayın Ömer DİNÇER bu konuyu öğrenmiş ve meb bürokrasisini çözmüştü ve güzel şeylere yelken açmıştı ancak; gemiyi karaya çektiler...devam ettirmediler...ne olur bu hülle adaletsziliğine son verin meb de öğretmen olmadığı için hertürlü haksızlığa uğrayan şeflerin şube müdürlüğü yolunu açın.... allah aşkına...

23.07.2013alçalma ve yükselme sınavı

bakanlık şube müdürlüğü sınavını yapmayacak diyeceğinze, 13 yıl bşiti 14'üncü yula giripte sinavı yapılmayan şube müdürlüğü sınevını sendikalar olarak yetkinizi ve anayasa-yönetmeliklerden doğan hakkınızı kullanarak biran önce yaptırsanıza!........

23.07.2013alçalma ve yükselme sınavı

bakanlık şube müdürlüğü sınavını yapmayacak diyeceğinze, 13 yıl bşiti 14'üncü yula giripte sinavı yapılmayan şube müdürlüğü sınevını sendikalar olarak yetkinizi ve anayasa-yönetmeliklerden doğan hakkınızı kullanarak biran önce yaptırsanıza!........

23.07.2013suskunlar

yıllarca MEB'i öğretmenler yönetti. Bırakın artık asli göreviniz olan öğretmenliğinizi yapın. Sizler bu ülkenin çocuklarına ve gençlerini eğitmek ve öğretmek için öğretmen olmadınız mı? Yoka amacınız ne?

24.07.2013şube müdürü atamaları

hülle değil resmen hile

24.07.2013arp.

arkadaşlar bu öğretmen bakanlığı her yönüyle adaletsizlik bu yıl sbs sınavları kalkıyor okul puanları ile öğrenci liselere yerleştirilecek, sizce öğretmen çocukları okul puanı olarak düşük puan alacaklarım. ben inanmıyorum çünkü akşama kadar içlerindeyiz adamlar öğretmen çocuğuna yüksek puan vermek için elinden geleni yapıyor. bu konuyu TEÇ-SEN gündeme getirmesi iyi olur düşüncesindeyim.

31.07.2013gys

ne zaman yapılacak

Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım