Artık Yeter! Sabır Kalmadı! Görevde Yükselme Sınavlarını Açın.!

“Artık Yeter! SabırKalmadı! Görevde Yükselme Sınavlarını Açın.!”

 

“Görevde Yükselme Sınavları çok ciddi bir ihtiyaç haline gelmiştir.!

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez veTaşra teşkilatlarında GİH-YHS-SHS ve THS sınıflarında görev yapan eğitim çalışanlarının en tabii hakkı olan “Kariyer ve Likayat” ilkesine dayalı olarak“Görevlerinde ilerlemesi ve yükselmesi” için “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı”nın açılması artık bir beklentinin uzağında çok ciddi birihtiyaç haline gelmiştir.

 

“MEB’de koltuğu kapanlar rehavet içindedir.!”

 

Milli Eğitim Bakanlığının tepe noktasına koltuğu kapan, “Gurup Başkanları”, “Genel Müdür” ve “Müsteşar” konuyla ilgili ne yapmaktadır? Eğitimlerini tamamlayan binlerce eğitim çalışanı“Görevde Yükselme Sınavlarının” açılmasını beklerken koltuğu kapanların bu rehaveti, ciddiyetsizliği ve vurdumduymaz tavırlarının nedeni nedir?

 

“MEB Tepe noktalarında yer tutanlar sorunları çözemez.!”

 

Milli Eğitim Bakanlığının en tepe noktasına geleceksiniz… Milli Eğitim
Bakanlığını yönetmeye talip olacaksınız… Lakin en önemli görevlerinizden olan üretmek, sorunları çözmek veya çözüm için alternatifler yaratmak yerine topu sürekli taca atacaksınız…

 

“MEB’in Görevde Yükselme Sınavlarının yıllarca yapmaması endişe vericidir.!”

 

Şube Müdürlüğü sınavı üzerinden 13 yıl, Şeflik Sınavı üzerinden 4 yıl, Saymanlık sınavı üzerinden 6 yıl, Teknik Kadro Sınavı üzerinden 5 yıl, Memurluk sınavı üzerinden 3 yıl geçmiş olmasına rağmen görevde yükselme sınavlarının hala yapılamamış olması endişe verici bir durumdur.

 

“MEB kendi yönetmeliğini 2 yıldır değiştiremiyor?!

 

 “Görevde Yükselme Sınavlarını Açın!” veya “Görevde Yükselme Sınav Tarihlerini Açıklayın!” gibi yüzlerce resmi yazılarımızın tümüne “Yönetmelik Değişikliğinden Sonra Sınavlar Açılacaktır.” Şeklinde cevap veren Milli Eğitim Bakanlığı tam 2 yıldır yönetmeliğini değiştirememiştir.

 

“MEB Eğitim çalışanlarına sağır, sorunlara kör ve beklentilere cevap veremeyecek kadar da sağırdır.”

 

Eğitim çalışanlarını dışlayan, üvey evlat gibi gören, yönetim kademesinde eğitim çalışanlarının olmasını istemeyen, hatta sınırlarını aşıp “Tebeşir Tozu Yutmayan Yönetici Olamaz!” zihniyetini ortaya koyan, sorun ve çözüm odaklı çalışmak yerine, sorunu sürekli öteleyen, başka bakanlık çalışanlarının görevde yükselme sınavlarını yapıp, kendi personelini sınav açmayarak mağdur eden bir Milli Eğitim Bakanlığı eğitim çalışanlarının feryatları duyamayacak kadar sağır, sorunlarını göremeyecek kadar kör ve bu beklentileri cevap veremeyecek kadar dilsiz hale gelmiştir.

 

“Görevde Yükselme Sınav tarihleri açıklanmadığı takdirde eylem kararı alacağız.!”

 

Eğitim çalışanlarının çok ama çok haklı talebi olan kariyer imkanının gereği “Görevde Yükselme Sınavları”nın tarihleri biran önce açıklanmalıdır. 2013 Ağustos ayı sonuna kadar Milli Eğitim Bakanlığı’ndan herhangi bir tarih açıklaması gelmedi takdirde Teç-Sen Sendikası eylemlerle alanlarda olacaktır.

 

SON SÖZ..! ARTIK YETER..! SABIR KALMADI..!

 

DERHAL! GÖREVDE YÜKSELME SINAV TARİHLERİNİAÇIKLAYIN..!

DERHAL! GÖREVDE YÜKSELME SINAV TARİHLERİNİAÇIKLAYIN..!

DERHAL! GÖREVDE YÜKSELME SINAV TARİHLERİNİAÇIKLAYIN..!

DERHAL! GÖREVDE YÜKSELME SINAV TARİHLERİNİAÇIKLAYIN..!

DERHAL! GÖREVDE YÜKSELME SINAV TARİHLERİNİAÇIKLAYIN..!

DERHAL! GÖREVDE YÜKSELME SINAV TARİHLERİNİAÇIKLAYIN..!

 


Facebook'ta Paylaş yorum ekle
03.07.2013görevde yükselme sınavı

yani gerçekten insan artık diyecek bir söz bulamıyor? çok çok çok ayıp!...........

03.07.2013anayasa ve yönetmelik

meb resmen anayasal suç işliyor.hemen hemen tüm kurumların görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavını hazırlayan ve yöneten meb, kendi personeline neden bu kadar eziyet ediyor,mağdur ediyor insan bir türlü akıl erdiremiyor

03.07.2013niyet

hani eğer niyeti sınavı yapmayacaksa, o halde şunu desinler "her ne kadar anayasa ve yönetmelik varsa da, biz kendi çevremizde bulunan kendimize yakın gördüğümüz insanları gmörevlendirmeyle getireceğiz" diye açıklama yapsınlar herkes bilsin.artık ondan sonrasını birlimkte görürüz.el mi yaman, yoksa başkası mı yaman

03.07.2013adalet

adalet meb öğretmen bürokrasisinde kendileri için var, eğitim çalışanları için adaletsizlik,haksızlık,hor görme, küçümseme v.s. tutumlarına devam ediyorlar, nereden alıyorlar bu hakkı hiç bir yerden ne anayasadan, ne yönetmelikten nede diğer mevzuatlardan. tamamen kendilerinden evet kendilerinden alıyorlar. kendilerini bakanlığın tek sahipleri görüyorlar, ve herşeyi buna göre düzenliyorlar. minareyi çalan kılıfına uydurur misali gibi...

03.07.2013Görevde Yükselme

Teç-Sen'e güveniyorum. Yeni müsteşarla bir görüşme yaparsa eğitim çalışanları için görevde yükselme ile ilgili mutlak bir netice alacağına inaniyorum.

03.07.2013

7 yıldır sınav bekliyoruz 5yıl hizeyyılı oldu giremedik şimdide sınav açınnnnnnnnnn yeter.

04.07.2013sınav

neden sınavın yapılması için, Devlet Personekl Başkanlığının yapacağı taslak bekleniyor.insanları bu kadar mağdur etmenin kimsenin hakkı yok.sen sınav takvimini, programını açıkla ve yap.DPB nın çıkaracağı yönetmeliğin ne zaman yayınlanacağı belli deği çünkü

04.07.2013GÖREVDE KÜÇÜLME SINAVI

ÖĞRETMEN BAKANLĞI MANTIĞINDAN SIYRILMARAN ASIL NEFERLERE(MEMUR,HİZMETLİ,AŞÇI,ŞOFÖR,VB)SIRA GELMEZ.HERYIL ÖNCE ÖĞRETMENİN ATAMASI EŞİNİN HOP TAYİNİ HOP ŞUBE MÜDÜRLERİNİN KOLTUĞU,DERDİ ,OKUL MÜDÜRLERİNİN ROTASYONU,EKDERSLER,YAHU KİM DÜŞÜNECEK BİZLERİ BU MEB ÖĞRETMEN BAKANLIĞINDA.

04.07.2013GÖREVDE YÜKSELTMEMEK

ÇOK ZOR ARKADAŞLAR SINAV AÇMAK AÇACAK İNSANLAR GELSİN GURURUMUZLA OYNANMASIN YADA YAPMIYORUZ DENSİN OKADAR İNSAN BEKLİYORUZ KENDİLERİNE BİRGECEDE NE YASALAR ÇIKIYOR SAYGILAR YAZIK EMEKÇİ KARDEŞLERİME...BİZLERE

08.07.2013görevde yükselme sınavı

gerçekten sorunumuz çok güzel dile getirilmiş tebrik ediyorum ve ben de YETER ARTIK diyorum. Diyecek başka birşey bulamıyorum.Adalet istiyoruz.SADECE adalet.

08.07.2013görevde yükselme

bende 3 yıldır görevde yükselme sınavını bekleyen yardımcı hizmetliyim. sizlere bu konu üzerinde hassasiyetle durduğunuz ve hakkımızı sonuna kadar savunduğunuz için teşekkür eder, yapacağınız bütün eylemlerde en önde olacağımı bildirerek hayırlı mesailer dilerim.

09.07.2013görevde yükselme

kamu sen ve memur sen üç gün baş sayfasında yayınlasa meb üç günde tarih verir ama nedense bu sendikaların sendikacılıkla alakası yok orkadaşlar. Şube müdürlüğü için derhal görevde yükselme sınavı yapılsın diye yayınlasınlar yürekleri yetiyorsa

09.07.2013SENDİKACILAR

Ben üyesi değilim ama sendikacılığın kralını teç-sen yapıyor. Bunu öğretmen kökenli arkadaşlar dışında tüm personel söylüyor ve onaylıyor ama nedense herkeste bir korku var. Eğitim bir sen yada türk eğitim senden ayrılırsam ne olur diye. helal olsun teç-sene diyorum

17.07.2013yeter

ben öğretmen iken ikinci bir üniversite bitirdim.ünvan değişikliği sınavı açılmadığı için 4 yıllık emeğim boşa gitti gibi hissediyorum.teç seni bu konudaki duyarlılığından dolayı kutluyorum.

19.07.2013görevde yükselme

Ben bir eğitim birsen liyim ama teç bu işi götürüyor teşekkürler

19.07.2013

Memur Sen Yetkili Sendika olmuş, Memur Sen'in kim görmüş memurun hakkını savunduğunu, fakat Tüm Eğitim Çalışanları Sendikasının Milli Eğitim Teşkilatında Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfı dışı personelin hakkının savunacağı tek sendika olarak görüyorum.

Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım