TEÇ-SEN: "Uzaktan Yüksek Lisans Sadece Öğretmenlere Olmayacak!"


Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zübeyir YILMAZ tarafından açıklanan ve "Öğretmenlere E-Akademi Uzaktan Eğitim ile Yüksek Lisans" yapmalarına olanak tanıyan projenin içinde "GİH-YHS-THS ve SHS" sınıflarının yer almaması ve eğitim çalışanlarının dışlanması üzerine sendikamızca Milli Eğitim Bakanlığına resmi başvuru yapılmıştı.

Bahsi geçen "Öğretmenlere E-Akademi Uzaktan Eğitim İle Yüksek Lisans" ile ilgili Sendikamıza Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yazılan resmi yazıda; "Söz konusu proje Bakanlığımızın tüm çalışanlarını kapsayacak şekilde değerlendirilecektir." Şeklinde cevap verilmiştir.

Eğitimin ve eğitim kalitesinin artırılması, yürütülmesi ve istenilen hedefe ulaşmasında top yekün bir çalışma ve ekip bilincinin oluşması gerekmektedir. Bütüncül anlayış olmayan bir yapının içinde çalışma barışından bahsedilemez. Bu anlamda Milli Eğitim Bakanlığının tüm projelerinde eğitim çalışanlarının da yer alması ve gerek mali, gerekse özlük haklar noktasında ciddi düzenlemeler yapması gerekmektedir.

Bu anlamda; Milli Eğitim Bakanlığınca "E-Akademi Uzaktan Eğitim ile Yüksek Lisans" projesine eğitim çalışanlarının da dahil edilmesi olumlu bir tutum olarak değerlendirmekle birlikte, diğer mali ve özlük haklar ile de aynı tutumu göstermelerini bekliyoruz.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

MEB yazısı aşağıda verilmiştir.
Facebook'ta Paylaş yorum ekle

pictureKültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım