TEÇ-SEN: "MEB'de Bakan Değişiyor!, Bürokratlar Değişiyor!, Eğitim Çalışanlarına Bakış Açısı ve Zihniyet Değişmiyor!"

Milli Eğitim Bakanlığı 18 Kasım 2012 tarihinde yayımladığı İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği ile daha önceki yönetmelikte yer alan şeflerin ve büro/bölümlerde çalışan eğitim çalışanlarının görev ve yetki ve sorumluluklarını kaldırmıştır.

Yayımlanan bu Yönetmeliğin görev yetki ve sorumluluk maddelerinde İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerin de görev yapan personelin yönetmelikte yer almaması Sendikamız ve İl/İlçe Müdürlükleri personeli tarafından olumsuz karşılanmıştır.

Hâlbuki İlgi yönetmelikte görev ve yetkisi belirtilmeyen Şef eğitim çalışanları Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Yönetim Hizmetleri Grubunda yer almaktadır.

Sendikamız tarafından, belirttiğimiz eksikliğin en kısa zamanda giderilmesi için Milli Eğitim Bakanlığına başvuru yapılmış olup düzeltilmediği takdirde eksik işlem gereği hukuki boyuta değerlendirmesi yapılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim sistemini değiştirdi, bürokratlarını değiştirdi, teşkilat yasasını değiştirdi. ancak; eğitim çalışanlarına bakış açısını değiştirmedi. Yok saymaya devam dedi.

Üvey evlat değiliz sloganıyla yola çıktığımız her bakanlık görüşmesinde zaten üvey değilsiniz diyen Milli Eğitim Bakanlığına Mevlana'nın bir sözü ile sesleniyoruz: YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN! YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL! -Teç-Sen Genel Merkezi

MEB başvurumuz aşağıdadır.


Facebook'ta Paylaş yorum ekle

picture pictureKültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım