TEÇ-SEN :" Van'da Depremden Etkilenen Eğitim Çalışanları İçin Yardım Kampanyası Başlatılmıştır."

Van'da depremden etkilenen üyelerimize ulaştırılmak üzere ilk etapta sendika genel merkezi olarak 120 adet battaniye Van İl Başkanlığımıza gönderilmiştir. Devamında, Van İl Başkanlığımız ile yaptığımız görüşme neticesinde; ‘Depremden zarar gören vatandaşlarımıza yapılan yardımların genellikle büyüklere yönelik giysilerden oluştuğu, depremden psikolojik olarak daha fazla etkilenen çocuklara yönelik yardımların daha az olduğu bildirilmiştir.) bu itibarla sendikamıza bağlı şube ve temsilciliklerince yapılmak istenen yardımların, daha çok çocuklara yönelik kışlık giysi, ayakkabı, mama, bebek bezi, oyuncak v.b. ve yiyecek yardımı (uzun süre saklanabilir yiyecekler) olarak yapılması daha uygun olacaktır.

Yardım kampanyasına katılacak tüm şube ve temsilciliklerimiz, yardımları üyelerimiz veya gönüllü vatandaşlarımızdan tedarik etmeye çalışacaklardır. Bu yardımların yeterli olmadığı durumlarda il payları da bu yardımlar için kaynak olarak kullanılabilecektir.

Yukarıda belirtilen yardımlardan oluşacak koliler kargo ile Van İl Başkanlığımıza gönderilecek koliler yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza İl Başkanlığımız eliyle ulaştırılacaktır. Yapacağımız yardımlar bir nebzede olsun deprem mağduru vatandaşlarımız, üyelerimiz ve ailelerinin yaralarını sarmaya yardımcı olacaktır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZ

Yardımların Gönderileceği Adres:

Ahmet ÇELEBİ- Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Merkez/VAN- Tel: 0 505 226 53 72


Facebook'ta Paylaş yorum ekle
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım